Ubuntu VPS Domain Yönlendirme

Başlatan paradoks95, 21 Nisan 2019 - 13:10:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

paradoks95

Merhaba Ubuntu 14.04 kurulu bir VPS'im var. Domain yönlendirme işlemi yapmak istiyorum. İnternette bulduğum tüm yöntemleri denedim ama olmadı. Nerde hata yapıyorum acaba ?
hostname = soilprime
/etc/hosts                                                 --> https://paste.ubuntu.com/p/pnRKhYzVTD/
/etc/apache2/sites-available/soilprim.com.conf --> https://paste.ubuntu.com/p/SVmDFVq9K9/
Hosting firması tarafından da 2 gün önce DNS yönlendirmesi yapıldı.

Empat

Sorununuzu tam anlayamadım.

Domain yönlendirmeden kastınız, aldığınız VPS'i domain'in hosting'i gibi kullanmak mı?

Eğer öyleyse;

Domaini aldığınız siteden veya bağladığınız platformdan DNS kayıtları içerisindeki A kaydını düzenlemelisiniz.

A kaydı değerine sunucunun IP adresini girmelisiniz.

Ayrıca www yapmak için iki tane ServerName değişkeni kullanmak mantıksız geliyor bana.

Host işlemini tamamladıktan sonra, hosting'inizin ana dizine ekleyeceğiniz .htaccess dosyasından www yönlendirmesini yapabilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

paradoks95

A kaydına ip adresini girildi ama browserda domain üzerinden sayfaya bağlanmaya çalıştığımda sunucu bulunamadı hatası alıyorum. IP üzerinden bağlandığımdaysa bir sıkıntı yok.

Empat

/etc/apache2/sites-available/soilprim.com.conf dosyasındaki aşağıdaki iki satırın ilkini silmeyi deneyin.

ServerName www.soilprime.com
ServerName soilprime.com

Ek olarak;
/etc/hosts dosyasında bulunan aşağıdaki satırların ikincisini silip, ilkindeki 0.0.0.0 kısmını server'ın IP adresiyle değiştirmeyi deneyin.
0.0.0.0 soilprime.com
0.0.0.0 www.soilprime.com

Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

paradoks95

Empat

paradoks95