[Çözüldü] Ubuntu Yetki Hatası

Başlatan AzmeaL, 21 Nisan 2019 - 11:44:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AzmeaL

Merhaba Değerli forum üyeleri,

Bu hafta içinde kendi Windows 7, 4GB Ram, 300GB Sabit Disk, 4 x Intel Core i3 CPU M 370 @ 2.40 GHZ özellikli bilgisayarımdan Windows 7'yi silip Ubuntu Linux 18.04 LTS sürümünü yükledim. İlk hesabımı kurdum. İlk saat bir sıkıntı çekmedim ama geçen saatlerde "Incorrect permissions on /usr/lib/policykit-1/polkit-agent-helper-1 (needs to be setuid root)" hatasını alıyorum. O yüzden bilgisayarıma yeniş şeyler yükleyemiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
- Recep Emre Ada ^^

Empat

Uçbirimden aşağıdaki komutu girin.

sudo chown root:root /usr/lib/policykit-1/polkit-agent-helper-1 && sudo chmod +s /usr/lib/policykit-1/polkit-agent-helper-1

Eğer sorun çözülmezse aşağıdaki komutu deneyin.

sudo chmod 4755 /usr/lib/policykit-1/polkit-agent-helper-1
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

AzmeaL

Alıntı yapılan: Empat - 21 Nisan 2019 - 13:31:08
Uçbirimden aşağıdaki komutu girin.

sudo chown root:root /usr/lib/policykit-1/polkit-agent-helper-1 && sudo chmod +s /usr/lib/policykit-1/polkit-agent-helper-1

Eğer sorun çözülmezse aşağıdaki komutu deneyin.

sudo chmod 4755 /usr/lib/policykit-1/polkit-agent-helper-1

teşekkür ederim oldu
- Recep Emre Ada ^^

Empat

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!