mouse veya tuş ile uykudan uyanamama sorunu

Başlatan Hosman, 08 Nisan 2019 - 01:53:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hosman

Merhaba arkadaşlar laptop um da ubuntu unity kullanmaktayım ve uyku moduna geçtiğinde laptopumu uyandırmak için mouse veya tuşları nasıl aktif edebilirim. Sadece güç tuşu ile uyanıyor.
Doğru olanı yapmak hiç yanlış olmamıştır.

Empat

Bu soruna neden olabilecek bozuk paketler olabilir.

Aşağıdaki komutla sistemdeki tüm paketleri onarabilirsiniz.

sudo dpkg --configure -a
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Hosman

hocam söylediğiniz yöntem ile çözemedim çıktısı aşağıdadır.(yeniden başlattım pc yi değişen bir şey olmadı.)
osman@ubuntu:~$ sudo dpkg --configure -a
[sudo] password for osman:
osman@ubuntu:~$

Empat

Bu konu hakkında güncel ve net bir çözüm bulamadım ve bir fikir üretemedim.

Dilerseniz Facebook'ta aşağıda adını verdiğim gruba üye olup gönderi atabilirsiniz.

Grupta bilgisiz üyeler kadar, bilgili üyeler de çoğunlukta.

Grubun adı: GNU/Linux Türkiye Topluluğu

Bir diğer alternatifse; Facebook'ta 200 000'den fazla üyeye sahip Linux adlı gruba üye olup, İngilizce bir gönderi atarsanız sorununuz çok büyük ihtimalle kısa sürede çözümlenir.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Hosman

Facebook kullanmıyorum ama teşekkür ederim ilginiz için.

Empat

Çözüme ulaşmak istiyorsanız en azından basit bir hesap açıp üye olmanızı öneriyorum.

Üstteki yorumumu düzenledim. Yorumuma alttaki satırı ekledim. Bu satırda yazdığımın önemi kayda değer derecede büyük.

Bir diğer alternatifse; Facebook'ta 200 000'den fazla üyeye sahip Linux adlı gruba üye olup, İngilizce bir gönderi atarsanız sorununuz çok büyük ihtimalle kısa sürede çözümlenir.

if

@Hosman, bilgisayarınızı uykuya aldıktan sonra klavye ya da farenin tuşlarına basmanız bilgisayarınızı uykudan uyandırmıyor mu? Peki, bu durumda en azından kullanıcı giriş ekranı geliyor mu karşınıza? Güç tuşuna basıp uyandırınca bilgisayarın kapanması gerek. Uyandırdıktan sonra oturum açabiliyor musunuz?
Bilgisayarınızın marka ve modeli nedir? Bilgisayarınız için BIOS güncellemesi olup olmadığına bakar mısınız? Aşağıdaki çıktıları alabilir miyim?

uname -r
lsb_release -a
lspci
lsmod
dmesg | grep command

Bilgisayarı uykuya almadan önce dmesg komutunu yürütüp sonucunu buraya geçin. Uykuya alıp uyandırdıktan sonra aynı komutu tekrar yürütüp çıktısını buraya geçin.