Pyhton zip

Başlatan hobametin, 16 Nisan 2019 - 12:32:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hobametin

Merhaba,

araştırmama rağmen bir türlü ulaşamadım sizden yardım istiyorum. Amacım bir klasörün içinde bulunan aynı tarihli dosyaları zipleyerek bir dosya oluşturmak ve var olan dosyaları silmek bunu python ile yazmak. Aynı güne ait dosyaları bulabiliyorum ama bunların benzen olanları zipleme işine beceremedim. amatör bir çalışma lazım log dosyaları arşivlemek için kullanacağım. Her gün tek tek elle yapmak çok angarya oluyor. Gerçi başka bir yolu varsa o yöntemede açığım yardımlarınızı bekliyorum.

m = os.listdir()

for i in m:
    if i.endswith(".log"):
        tarih = str(os.stat(i).st_mtime)
        print(tarih[:5])

Dagiztanli08

Normalde anlatırdım ama bu sizi geriletir kendinizin araştırması en doğrusudur size modülü vereceğim araştırın.

zipfile

Bu modülün özelliklerini kullanarak yapamazsanız konuya tekrar yazın.

.py

Pencere kullanarak yaparsak daha şık olur. Buralardaysanız yardımcı olabilirim.

Empat

Sorunuz veya sorularınız sonucunda size dilediğiniz bilgiler verildiyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.

Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!