[Çözüldü] Disk'e okuma yazma işlemleri

Başlatan miracozkan, 09 Kasım 2019 - 14:40:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miracozkan

Merhabalar,
Ubuntu 18.04 sürümünü kullanmaktayım ve bilgisayarımda 2 tane disk mevcut. Ekstra olan diskime sadece okuma yapabilmekteyim, "DISK" ayarları menusunden "Mount Options" kısmından otomatik olarak entegre edil seçenegini şeçtigimde owner Root olarak gözüküyor, bu seçenegi kapatıp kendim her seferinde manuel olarak mount ettigimde ise owner "Me" olarak gözülüyor fakat yinede yazma işlemi yapamıyorum.(Resim Ektedir.)

Terminal'den root yetkisi aldıktan sonra

mount -o remount,rw /dev/sdc1

komutunu çalıştırdıktan sonra NewFolder seçenegi aktif gözüksede hata alıyorum ( Resim Ektedir.)

çözüm önerilerinizi bekliyorum

[eklenti yönetici tarafından silindi]

burakerkus

[mention=650113]@miracozkan[/mention] Hocam bir de şu kodu deneyelim sudo chmod a+rwx  /dev/sdc1
YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ

miracozkan

[mention=650118]@burakerkus[/mention]

hocam bi kere chmod lu bir komut çalıstırdım komple format atmak zorunda kaldım pc'ye.
güvenebilirim dimi attıgın kumuta  :-\ :-\

gecegezen

Alıntı yapılan: burakerkus - 09 Kasım 2019 - 21:22:20
[mention=650113]@miracozkan[/mention] Hocam bir de şu kodu deneyelim sudo chmod a+rwx  /dev/sdc1
/dev klasörü altındaki ayğıtlar için bağlantı dosyaları ona izin ile ilgili komutlar kullanmamanız iyi olur.
bağlantıyı diskler uygulamasından yaparladıktan sonra klasörü açın ve terminalden aşağıdaki gibi bir komut verin.
sudo chown -R KULLANICI_ADI:KULLANICI_ADI /BAĞLANTI/NOKTASI

örnek

sudo chown -R recep:recep /media/recep/2DA1D75177D15623
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

miracozkan

[mention=650121]@gecegezen[/mention]

dedigin komutu denedim ve bütün disk taradı fakat sonuc olarak yine Read-Only şeklinde kaldı  :'( :'(