Lubuntu Nvidia Prime

Başlatan donotdie, 09 Nisan 2019 - 20:33:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

donotdie

Herkese merhabalar. İşletim sistemi olarak lubuntu kurdum.  Gayet hoşuma gitti. Ancak bir sorunum var;
Ubuntu' daki gibi yazılım yöneticisi bulunmamakta. Bu yüzden de Nvidia Prime' ı kuramıyorum. Nvidia Prime' ı Lubuntu' ya nasıl kurabilirim?

Teşekkür ederim :)

Empat

Aşağıdaki komutlarla Lubuntu yazılım yöneticisini kurabilirsiniz.

sudo apt install -y lubuntu-software-center

Alternatif olarak, aşağıdaki komutla synaptic paket yöneticisini yükleyebilirsiniz.

sudo apt install -y synaptic
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

donotdie

Yardımınız için teşekkür ederim.
Birde buradaki -y komutu ne işe yarıyor acaba?

Empat

-y bir komut değil, parametredir. Komut olan yazdığımız satırın tamamıdır.

-y parametresi --yes parametresinin takma adıdır. (alias). Bir diğer deyişle kısa halidir.

-y parametresi işlem içerisinde gelen tüm sorulara, kullanıcı etkileşimi olmadan -yani otomatik olarak- yes cevabının verilmesini sağlar.

Sisteminiz Türkçe ise -y parametresini kullandığınız taktirde, tüm [E]vet ve [H]ayır sorularına siz müdahale etmeden [E]vet cevabı verilecektir.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

donotdie

Öğrendiğim en iyi bilgilerden birisi teşekkür ederim :)

Empat

Rica ederim.

Yazılım yöneticisini ve Nvidia Prime yazılımını kurabildiniz mi?