Linux'ta Usb Belleğe Windows Format Dosyalarını Yazdırmak

Başlatan kudretbozkurt, 02 Nisan 2019 - 17:44:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kudretbozkurt

ubuntu kullanıyorum usb ye nası windows iso dosyası yazarım .
Not : Başlangıç diski oluştur çalışmıyo.

sinan54

Empat

Başlığınızı düzenledim.

Forum düzeninin sürdürülebilirliği için konu başlığı konuyla uyumlu olmalı. Lütfen açacağınız konularda konu başlığınızın konuyla ilgili olmasına özen gösterin.

Linux'ta usb belleğe Windows iso dosyası yazdırmak için WoeUsb yazılımını kullanabilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

kudretbozkurt

yanıtların için çok teşekkür ederim ama çok fazla hata alıyorum beceremedim ubuntuyu herhangi bir platformdan online şekilde iletişime geçersek çok sevinirim.

Empat

İstisnai durumlarda online platformlardan iletişime geçip bilgisayarınıza bağlanarak severek yardım ederim. Bu forumda karşılaşıp ettiğim de oldu.

Fakat basit sorunlarda buradan yardım edersem ve çözerseniz, çözümden aynı sorunla karşılaşılan diğer kullanıcılar da yararlanır.

Sorununuzu detaylı bir şekilde anlatır mısınız?

Eğer vermeniz gereken çıktılar varsa code etiketleri arasında atar mısınız?
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

FireSwords

Ek olarak belirtmek isterim, eğer EFI bir sisteme kurulum yapacaksanız USB belleği FAT32 olarak biçimlendirip ISO'daki dosyaları direkt atarak yapabilirsiniz.

illedelinux

Buradan sisteminize (32-64) uygun DEB paketini indirin.
https://pkgs.org/download/woeusb   
Paketin üzerine sağ tık "Gdebi ile kur" seçeneğinden kurun.
Gdebi kurulu değilse alttaki komutla kurun.
sudo apt install gdebi

USB'i takın, Gparted veya Disk Utils yazılımı ile USB'yi Ntfs olarak biçimlendirin.

Woeusb yazılımını kurduktan sonra sistem menüsünden çalıştırın.
Alttaki gibi bir pencere açılacaktır.

"From a disk image (iso)" tikini etkinleştirin, onun hemen altından Windows iso yolunu gösterin.
Daha sonra en alttaki bölümden USB'yi algılamışsa üzerine tıklayın ve en son en altta sağda bulunan İnstall tuşuna tıklayarak yazdırmaya başlayın.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...