Sigil HTML Düzenleyici Türkçe Çevirisi

Başlatan programmer, 02 Nisan 2019 - 13:00:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

programmer

Arkadaşlar Sigil basit ve güzel bir HTML düzenleyici. Aslında epub düzenlemek için özel olarak geliştirmiş. Transfex'de Türkiye Türkçesi henüz %29 oranında çevrilmiş. Ben hem bu konuda çağrı yapmak hem de takıldığım bazı terimsel sözcüklerin çevirileri konusunda fikir almak istedim. Hali hazırda bir kaç yüz maddeyi çevirmiş bulunuyorum. Henüz onaylanmadılar.

Takıldığım sözcüklerinden biri
token, tokenize
C hocam bu sözcükler için "atom" ve "atomlarına ayırma" diyor. Ben bir yerde "en küçük birimlerine ayrıma" dedim tokenize için. Ama önerilerinizi bekliyorum.

Trasnsifex'e Git Hub, Google ve Linkedin hesaplarınızdan biriyle veya epostanızı ile üye olabilirsiniz.
Çok elin de çok sesi olur. Konuyla ilgili arkadaşları Türkiye Türkçe timine katılmalarını beklerim. Bir de Türkçe adında başka bir tim var, Ama o ülke belirtmemiş. Ona da üyeyim, ama ben şu an Türkiye Türkçe timinin çevirisi üzerinde çalışıyorum.

Ataların dediğin gibi;"Bir elin nesi var, iki elin sesi var."
https://www.transifex.com/zdpo/sigil

siberoloji

[mention=645238]@programmer[/mention]
Güzel bir çağrı.
Destekliyorum.
Üye olup takıma katılım isteği gönderdim.
Teşekkürler.

serkan38

sigil programını kullanan varmı aramızda? var ise türkçe çeviri dosyası bitmek üzere. Ayrıca scribus, audacity,  octave, natepadqq çevirileride biti qt creator, ise ana menülerin tamamı yan menüler %99 diğer kısımlar ise %10 düzeyinde .denemek isteyen olursa bildirirse sevinirim