Ne yaptıysam olmuyor GTX1050Ti (Notebook)

Başlatan HİT, 28 Mart 2019 - 11:55:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HİT

Arkadaşlar herkese merhabalar.Artık Linux ile ilgili bu cihazda olan son umudumla size yazıyorum şu ana kadar Archman,Pardus ve Manjaro kullandım fakat Monster Abra V10.3 olan cihazımda 1050Ti ekran kartını nvidia-detect veya bumblebee-nvidia olsun hiç bir paketle kurmayı beceremedim.Archman üzerinden denemeye kalktım başarısız oldum Pardus'a geçtim başarısız oldum hatta biri Anydesk'ten bağlandı denemeye çalıştı ama yapamadık en son Manjaro kurayım sürücüleri otomatik kuruyordur dedim Donanım Yapılandırma Aracı'na tıkladığımda bu seferde şansıma araç açılmayıp program dondu.Artık galiba 1.5 haftalık sabrımın sonuna gelmek üzereyim şu ekran kartını kurduktan sonra kimseye karışmayacağım söz veriyorum...

speakerXXL

Ubuntu, Linux Mint (LMDE hariç), Elementary OS gibi dağıtımlarda sürücü yöneticisi ile (Nvidia Prime yöntemi için) rahatlıkla kurulum yapabilirsiniz.

Ubuntu 18.04 tabanında Bumblebee kurulumu için şunu inceleyin. https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=60437.msg645072#msg645072

alicilin

ne hatası aldınız ? onu geçseniz daha iyi olur. Yoksa pc başlar başlamaz donuyor mu vs.
<Developer/>

Empat

[mention=645197]@alicilin[/mention]

Katılıyorum.

[mention=645189]@HİT[/mention]

Ekran kartı sürücüsünü kuramadığınızı söylüyorsunuz. Fakat nasıl kuramadığınızı, hangi komutları girdiğinizi, -aldıysanız- hata çıktılarını veya uyarıları bilmeden nasıl bir çözüm üretmemizi bekliyorsunuz?
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!