Apt-get uprade

Başlatan kudretbozkurt, 27 Mart 2019 - 00:44:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kudretbozkurt

apt-get upgrade
yazınca

bu hatayı alıyorum yardımcı olursanız sevinririm

E: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock-frontend - open (13: Permission denied)
E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), are you root?

Empat

Lütfen bu gibi çok basit ve internette hakkında binlerce konu ve makale bulunan sorunlarda konu açmadan önce araştırma yapın.

Bu sorunla ilgili internette İngilizce dilinde -gerçek manasıyla- binlerce konu/makale ve çözüm var.

İngilizce bilmiyorsanız Google Translate işinizi görür. Cümle cümle çevirmek yerine paragraf olarak çevirirseniz demek istediğini anlayabilirsiniz.

Komutu aşağıdaki şekilde sudo ile girin.

sudo apt-get upgrade

Eğer sorun çözülmezse lock-frontend dosyası hatasıyla ilgili konuya gitmek için buraya tıklayın.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

kudretbozkurt

İnternetteki her şeyi denedim gine olmadı

Empat

Bu gibi basit ve çözümü çok yaygın olan bir hatada internetteki her şeyi deneyip çözememeniz imkansıza yakın.  İlla ki bir hata yapıyorsunuz.

Üstteki mesajı düzenledim, yorgunlukla eksik yazmışım. sudo ekleyerek tekrar deneyin lütfen.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!