[Çözüldü] Ekran Kartı Sürücü Yükleme

Başlatan oguzbeyaz06, 24 Mart 2019 - 18:19:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oguzbeyaz06

Merhaba arkadaşlar daha yeni ubuntuyu yükledim ve laptop'uda daha sabah aldım lenavo ideapad 330.Ekranda tam ekrandan çıkınca garip bi görüntü oluyor ve gidiyor saniyelik ekran kartımın güncel olmadığını düşünüyorum.

lspci | grep -E "VGA|3D|Display"

00:01.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Stoney [Radeon R2/R3/R4/R5 Graphics] (rev e2)

Javascript Developer

Empat

Grafik Kartları bölümünde sabitlenmiş Ekran Kartı ile İlgili Sorularda Verilmesi Gereken Çıktılar başlıklı konuda belirtilen tüm komutların çıktılarını code etiketi arasında atarsanız yardımcı olabiliriz.

Çıktının üzerine komutu yazmanıza gerek yok. Sadece çıktı yeterli.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

oguzbeyaz06

[mention=645113]@Empat[/mention]
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 18.04.2 LTS
Release: 18.04
Codename: bionic

00:01.0 VGA compatible controller [0300]: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Stoney [Radeon R2/R3/R4/R5 Graphics] [1002:98e4] (rev e2)
Subsystem: Lenovo Device [17aa:39f3]
Kernel driver in use: amdgpu

direct rendering: Yes
    GLX_MESA_multithread_makecurrent, GLX_MESA_query_renderer,
    GLX_INTEL_swap_event, GLX_MESA_copy_sub_buffer, GLX_MESA_query_renderer,
Extended renderer info (GLX_MESA_query_renderer):
OpenGL renderer string: AMD STONEY (DRM 3.26.0, 4.18.0-16-generic, LLVM 7.0.0)
    GL_ARB_compute_variable_group_size, GL_ARB_conditional_render_inverted,
    GL_NVX_gpu_memory_info, GL_NV_conditional_render, GL_NV_depth_clamp,
    GL_ARB_compute_variable_group_size, GL_ARB_conditional_render_inverted,
    GL_NV_blend_square, GL_NV_conditional_render, GL_NV_depth_clamp,
    GL_OES_element_index_uint, GL_OES_fbo_render_mipmap,

Screen 0: minimum 320 x 200, current 1366 x 768, maximum 16384 x 16384
eDP connected primary 1366x768+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 344mm x 194mm
   1366x768      59.97*+
   1280x720      59.97 
   1024x768      59.97 
   800x600       59.97 
   640x480       59.97 
HDMI-A-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

dpkg -l | grep -E "nvidia|bumblebee|nvidia-prime|fglrx"
" Bu komutu yazdığımda ise hiçbirşey olmuyor " Bir sorun gözüküyormu ? İlginiz için teşekkür ederim.
Javascript Developer

Empat

Alıntı YapEkranda tam ekrandan çıkınca garip bi görüntü oluyor ve gidiyor saniyelik

Ekrandaki garip görüntüyü tanımlayabilir misiniz?

Mümkünse o anın ekran görüntüsünü çekip atabilir misiniz?

Ekrandaki garip görüntü hangi tam ekrandan çıkınca oluyor? Bir yazılımın veya oyunun tam ekranından çıkınca mı mesela? Eğer yanıtınız evetse; hangi yazılımın veya oyunun?
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

oguzbeyaz06

Resmini çekmeyi denedim fakat mümkün değil.Şöyle anlatayım youtubeye girdim internetten videoyu tam ekran yaptım tam ekranı kapatırken saniyelik bi yatay dikey karışık şekilde mavi mor çizgiler oluyor sonra geçiyor hemen.Laptopda bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum 3 gün oldu alalı ve test edilip gönderiyor aldığım yer.Çözemediğim garip bir sorun.
Javascript Developer

Empat

[mention=645181]@oguzbeyaz06[/mention]

Böyle bir sorunla hiç karşılaşmamıştım ve karşılaşana rastlamamıştım. Ubuntu'yu yeni yüklemiş olmanız sorun hakkında fikir üretmemi zorlaştırıyor.

Bu yüzden önerim bir de açık kaynak ekran kartı sürücüsünü denemeniz.

Forumda ilgili bölümde kapalı kaynaktan açık kaynağa geçiş işlemi anlatılıyor.

oguzbeyaz06

Alıntı yapılan: Empat - 28 Mart 2019 - 00:01:48
[mention=645181]@oguzbeyaz06[/mention]

Böyle bir sorunla hiç karşılaşmamıştım ve karşılaşana rastlamamıştım. Ubuntu'yu yeni yüklemiş olmanız sorun hakkında fikir üretmemi zorlaştırıyor.

Bu yüzden önerim bir de açık kaynak ekran kartı sürücüsünü denemeniz.

Forumda ilgili bölümde kapalı kaynaktan açık kaynağa geçiş işlemi anlatılıyor.

Merhaba öncelikle sorunumla ilgilendiğin için teşekkür ederim.Garip bi şekilde sorunum çözüldü.Nasıl çözüldüğünü bilmiyorum ama şuanlık bir sıkıntı yok gayet iyi hiç bir sorun yok.
Javascript Developer

Empat

Sorunun nasıl çözüldüğünü bilemediğimiz ve sorun tekrarlayabileceğinden dolayı konuyu kilitlemiyorum.

Tekrarlarsa bu konu altında belirtin lütfen.

Tekrarlarsa forumda üyelerden cevap gelene kadar kapalı kaynak sürücüden açık kaynak sürücüye geçmeyi deneyebilirsiniz.