Dolphin'de koplayalama hatası.

Başlatan iskendermusaoglu, 24 Mayıs 2019 - 15:16:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iskendermusaoglu

Merhabalar, Dolphin'le Usb'ye bir şeyler kopyalarken sağ alt taraftan çıkan bildirim çubuğunda kopyalamanın olması gerekenden daha hızlı bir şekilde gerçekleştiğini görüyorum, kısa bir süre sonra da kopyalama bitiyor. Ancak Usb'ye kopyalamak istediğim dosyanın -mesela 2 Gb olsun- sadece 100-150 mb'ı kopyalanıyor. Oysa bildirim bana Kopyalama sorunsuz bitti, demişti. Eğer Usb'yi bildirimden sonra yani kopyalama bitti, dedikten sonra da çıkarmaz beklersem kopyalama sorunsuz gerçekleşiyor. Muhtemelen sorun bildirimde. Olması gereken zamanı tutamıyor. Tuhaftır aynı sorun birçok Linux dağıtımında var. (Ubuntu, Fedora, Mint vs.) Bu sorun beni mağdur ediyor. Bazen hızlıca kopyalamam gereken bir dosya oluyor; ancak kopyalamanın olup olmadığından emin olamıyorum. Diski çıkarsam mı çıkarmasam mı diye ikilemde kalıyorum. Bir çözümü varsa öğrenmek isterim. Teşekkürler.

illedelinux

Bahsettiğiniz sorunu ben masaüstülü oturumlarda çok yaşadım, dosyayı taşıdığını zanediyorsun ama aradan 10-15 dakika geçmiş, örneğin bilgisayarı kapatacağım, "hop ne oluyor, halen taşıyorum" gibi komik uyarı veriyor.
Openbox, JWM gibi pencere yöneticili oturum kullanmanızı öneririm, benim de çok yaşadığım bu bahsettiğiniz tutarsızlık onlarda olmaz.
Bunun da nedeni, masaüstülü oturumlarda bir şey çalıştırırken, arka planda daha başka birşeylerin çalışıyor olması ve ikisi arasında anlaşmazlık yaşanmasındandır. Pencere yöneticili oturumlarda ise ön planda ne çalışırsa genelde hepsi ondan ibaret olur.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

mimiksiz

Dosya yöneticisi kullanayım kullanmayayım, kopyalama yaptıktan sonra sync komutu ile bu sorunu atlatıyorum.

Empat

[mention=646571]@mimiksiz[/mention]

Sistemdeki tüm paketlerinizi son sürüme yükseltebilirsiniz.
Eğer son sürümdeyse; bu kararsızlığın çözülmesi için sürüm düşürme (downgrade) yapabilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

mimiksiz

Kararsızlık var mı bilmiyorum ama işlerimi çoğunlukla terminalden hallediyorum, sync komutunun gerekli olduğunu düşünüyorum, dd komutu ile kalıp yazdırınca bile bu komut lazım. Öneriniz için teşekkür ederim, şuan manjaro architect kullanıyorum.

Empat

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!