İki Sorum Var : Açılışta Çıkan Hata Ve Disk ile ilgili Bir soru

Başlatan BruskLewend, 22 Mart 2019 - 14:35:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BruskLewend

Selamun aleyküm arkadaşlar. başta şunu söylemem gerekirki konu yanlış yere açıldıysa özür dilerim.

Arkadaşlar benim iki sorum olacaktı size...

Biricinsi
Bilgisayarı her açtığımda hata alıyorum. hata ile ilgili bir şeyler yazılmadığından hata kodu yada bilgisini size aktaramıyorum.

İkincisi
ubuntu zamansız zamansız donmalar var. yani her donma farklı uygulama yada kullanımdan kaynaklanabiliyor.
kullandığım diskte badsector var. diskler bölümüne baktığımda disk iyi ama bad sector var diyor. sormak istediğim şu acaba bu harddiskle ubuntu kullanılabilir mi? yada donma sebebleri harddiskten olabilir mi? bunu nasıl anlayabiliriz?

yardımlarınız ve desteğinizden dolayı çok teşekkür ederim.

illedelinux

Bana kalırsa sorunun cevabını da kendin vermişsin.
Diskte başka bölüm varsa kurulumu oraya yapın, bu bölümü de emekliye ayırın.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

gecegezen

bana sorun apport uygulaması gibi geldi, normalde bu program hata kaydı tutup raporlama için kullanılıyor  tahminin arkada bir yazılığ çözüp tekrar çalışıyor yada windowstaki gibi anlık takılmalar oluyor. Eğer bir sorun fark etmiyorsanız linkteki yönetmle apportu kapatabilirsiniz.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=34317.msg412745#msg412745
Bad sector olan diskte oluyor öğle şeyler
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

Empat

[mention=645056]@BruskLewend[/mention]

Birinci sorun için daha fazla bilgi sahibi olmamız gerekli. Bunun için sorun raporla'ya tıklayın ve -yanlış hatırlamıyorsam- çıkan sekmelerdeki her şeyi kopyalayıp iletiye code etiketleri arasında yapıştırın. Özellikle, sorunu raporla seçeneğini seçince çıkan bir sekmede, anlayamadığınız kodlar çıkarsa bu kodları kopyala - yapıştır yapmayı ihma
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

BruskLewend

gecegezen, illedelinux Yardımlarınız için teşekkür ederim. ben hdd tek parça kullanıyorum. hdd ikiye bölersem bad sectoru sistem dışında tutabilir miyim?
yani diyelim ki hdd ye ek bir 10 gb daha yer alırsam kullanmamak üzere ve sistemi geri kalan kısıma kurarsam sizce gecicide olsa sorun çözülür mü?

Empat, kardeş cevap için tşk ederim. lakin eklediğim fotoğraf dışında birşey çıkıyor. raporla dediğimde ise kutucuk kayboluyor. takii bir daha sistemi tekraradan başlatana kadar.

Empat

[mention=645087]@BruskLewend[/mention]

İşte o eklediğiniz fotoğraf dışında çıkan sekme veya sekmelerdeki tüm yazılar ve hata kodları, yani gördüğünüz her şey lazım bize. Raporla derseniz kaybolması normal.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

gecegezen

dediğiniz şeyi yaparak ben bir hdd'yı uzun süre kullandım hatta galiba şu anda başka bir bilgisayarda hala çalışıyor ama o diske pek önemli bilgileriniz teşlim etmeyin önlem olarak.ve sistem dışında ayrıdığınız alan (bad sector olduğunuz düşündüğünüz) hiç bir dosyalama sistemi oluşturmayın dosyalama sistemi oluşturukende takılabiliyor veya kullanıcılar tıklayıp kazala soruna yol açabiliyorlar.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

ilker67

Alıntı yapılan: BruskLewend - 22 Mart 2019 - 14:35:59
Selamun aleyküm arkadaşlar. başta şunu söylemem gerekirki konu yanlış yere açıldıysa özür dilerim.

Arkadaşlar benim iki sorum olacaktı size...

Biricinsi
Bilgisayarı her açtığımda hata alıyorum. hata ile ilgili bir şeyler yazılmadığından hata kodu yada bilgisini size aktaramıyorum.

İste bu uyarıyı ben de alıyorum ama nereye raporluyor bilemiyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mart 2019 - 19:10:17

Günlüğe nereden bakıldığını buldum, açılışla ilgili şu sorunları vermiş

[eklenti yönetici tarafından silindi]