[Çözüldü] sorunsuz kurulum yapılabilecek printer önerisi

Başlatan TheMask, 15 Mart 2019 - 20:33:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TheMask

selamlar canın lbp6000 ile kurulum olarak çılgın sorunlar yaşıyorum ve artık uğraşmak istemiyorum çok sıkıldım.

yıl olmuş 2019 hala bir printer kurmak için bu kadar uğraştırmamalı linux insanı.

bana sorunsuz kurulum yapabileceğim bir printer önerirseniz lazer çok sevinirim.

iyi günler.

Empat

Bir kişinin bilgisayarında denediği yazıcı, başka kişinin bilgisayarında aynı dağıtımı yüklese dahi çalışmayabilir.

Bu durumu etkileyen tüm etkenler dağıtım ve yazıcıdan ibaret değil.

Böyle bir öneri, mantık çerçevesinde önerilemez diye düşünüyorum.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

TheMask

yani bu durumda ubuntunun sorunsuz kurulduğunu söylediği sayfayı bastığını idda ettiği ama herhangi bir sayfa basmadığı canon lbp6000'nin sorununu çözmeye çalışmam gerekicek

ama gerçektende 1 haftayı aştı windows a geçip print edip tekrar linux e geçmek aşırı salakça geliyor artık :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Mart 2019 - 21:09:02

şizofrenmiyim acaba diye korkmaya başladım
linux baya baya idda ediyorki print aldım printi tamamladım
oldu çıktı kağıdın bastım olm daha ne istiyorsun diyor ama printerda hareket bile yok :)

speakerXXL

Aşağıdaki komutlarla, LBP6000 için de desteği bulunan bir betik yardımıyla sürücüyü kurmayı deneyebilirsiniz.

wget --no-check-certificate https://github.com/hieplpvip/canon_printer/raw/master/canon_lbp_setup.sh
chmod +x canon_lbp_setup.sh
sh ./canon_lbp_setup.sh

Son komut betiği çalıştıracak, bunun yönlendirmelerine göre hareket edersiniz.

Sonrasında sorun yaşarsanız, aşağıdaki komutla ccpd'yi yeniden başlatmayı denersiniz.

sudo /etc/init.d/ccpd restart

Yukarıdaki komut ile sorun çözülürse, bunun sistem başlangıcında çalışmasını sağlayacak düzenleme yapılabilir, bu sonraya kalacak bir işlem olsun.

Empat

[mention=644898]@TheMask[/mention]

Facebook'ta Linux'la ilgili 200 000 ve 50 000+ aktif üyesi olan gruplar var. Bu gruplara girip İngilizce bir gönderiyle sorununuzu anlatırsanız çözüme ulaşmanıza ciddi derecede yardımcı olabilirler.

Biz forum üyeleri ve yetkilileri olarak da yardımcı olabiliriz tabii ki. Fakat o gruplarda bilgisi bizlerden çok daha fazla olanlar da var.

Yeterli düzeyde İngilizceniz yoksa İngilizce gönderi atmanız ve atılan yorumları çevirmeniz için içtenlikle yardımcı olmak isterim.

İngilizce öğrenmeye devam ediyorum ve A2 seviyesindeyim. Gruplarda İngilizce gönderi atıp yorumları anlayabiliyorum. Benim için güzel bir alıştırma olur.

Eğer isterseniz beni Facebook hesabımdan eklemeniz ve buradan konuştuğumuzu hatırlatmanız yeterli.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

TheMask

[mention=644899]@speakerXXL[/mention]

sen ne güzel bir insanmışsın gerçektende çok uğraşmıştım 10larca defa deneme yaptım en az 5 defa sıfırdan kurdum sistemi denemediğim tutorial kalmamıştı.
sonunda oldu gerçektende teşekkürler.

isterseniz konuyu lbp 6000 kurulumu diye sabitleyin gerçektende çok yaralı oldu. (gerçi lbp lerin hepsini kurabiliyor)

[mention=644897]@Empat[/mention]
teşekkürler gerçektende teklifin için.

yabancı forumlarada bakmıştım ama burdaki gibi bir tutorial görememiştim.

Empat

[mention=644903]@TheMask[/mention]

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.