[Çözüldü] Ubuntu 18.04.2 LTS Apache|Mysql|Lamp|Xamp

Başlatan atropin, 15 Mart 2019 - 17:04:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atropin

Merhaba arkadaşlar  ,

Ubuntuyu yeni kurdum. Bilgisayar ve ubuntu bilgim aşağıdaki resim gibidir.

Ubuntu kurulumundan sonra LAMP kurulumu yapmaya çalıştım ancak sürekli hatalar aldım. Sonra XAMPP kurulumu denedim ancak LAMPP kaldırmadım. Oda hata verdi. Şu anda ne mysql , ne apache2, nede PHP kullanamıyorum.
XAMPP Kuruyorum port bilgisi yüzünden hata veriyor. Onu kaldırmayı deniyorum ama kaldırabildim mi bilmiyorum başka hatalar yapıyorum. Direk mysql denedim onda da hata aldım. PHPMYadmin denedim onu da yapamadım.

Ubuntudan alakalı ne varsa kaldırmak php mysql kullanabileceğim şekle getirmek istiyorum. Bana yardım edebilir misiniz ?

Empat

Xampp yazılımını kaldırmak için uninstall dosyasını aşağıdaki komutla çalıştırın.

sudo /opt/lampp/uninstall

Aşağıdaki komutla yüklü PHP paketlerini kaldırın.

sudo apt remove --purge *php*

Aşağıdaki komutla yüklü MySQL paketlerini kaldırın.

sudo apt remove --purge *mysql*

Aşağıdaki komutla yüklü Apache paketlerini kaldırın.

sudo apt remove --purge *apache*

Aşağıdaki komutla yüklü PhpMyAdmin paketlerini kaldırın.

sudo apt remove --purge *phpmyadmin*

Şimdi aşağıdaki iki yöntemden birisiyle her şeyi sıfırdan yükleyin.

Birinci yöntem PHP, PhpMyAdmin, MySQL ve Apache ile ilgili repodaki tüm paketleri yükleyecektir.

Eğer depolama sorununuz varsa veya bazı gereksiz paketlerin yüklenmemesini istiyorsanız ikinci yöntemi uygulayın.

Birinci Yöntem
sudo apt install phpmyadmin* php* mysql* *sudo apache*

İkinci Yöntem
sudo apt install phpmyadmin php7.2 php7.2-cli php7.2-curl php7.2-json php7.2-mysql php7.2-opcache php7.2-xml php7.2-zip db-config-mysql default-mysql-client mysql-client-5.7 php-mysql php7.2-mysql apache2 libapache2-mod-php7.2

Paketlerin kurulumu ve konfigürasyonunda sorun yaşadığınız taktirde konu altında belirtin.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

atropin

Yardımlarınız için teşekkür ederim zor da olsa kurdum.

Empat

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!