Gönderen Konu: UBUNTU 18.10 ve 18.04 kurulum sorunu  (Okunma sayısı 179 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Merhabalar, emektar dizüstü bilgisayarıma iki gündür Ubuntu kurmaya çalışıyorum lakin bir türlü beceremedim. Yıllar evvel bir çok Ubuntu ve farkı dağıtımları kurmuştum ama bu sefer ne oluyorsa beceremedim bir türlü..

Ubuntu 18.10 iso dosyasını Rufus ile yazdırdıktan sonra bilgisayardan boot ederken ubuntu logosunda takılı kalıyor. Bazen ilerlemeler yaşasamda her türlü bir yerlerde takılı kalıyor. Biraz araştırdıktan sonra logo gelmeden önce herhangi bir tuşa basıp bi menüye geçtim ve oradan F6 tuşuna basıp nomodeset ve acpi=off yerlerini işaretleyerek devam ettim. Bu şekilde kurulum başarılı bir şekilde yapıldı ama bilgisayarı açarken ubuntu logosunda bir süre bekleyip daha sonra siyah ekran üzerinde yazılar dönüyor. En son kaldığı kısım "[ OK ] Started GNOME Display Manager.". Buradan sonra hiçbir şekilde ilerlemiyor. MD5 kontrolü yaptırdım ve sıkıntı çıkmadı.

Bir şey fark ettim; bilgisayar donmadan önce usb'nin üzerinde ki ışık sürekli yanıp sönüyorken, bilgisayar donduğu zaman o da yanıp sönmeyi kesiyor ve devamlı yanıyor. Onda da hareketlilik yok gibi yani.

DÜZELTME: nomodeset'i seçmedim sadece acpi=off'u seçtim ve düzeldi.
« Son Düzenleme: 13 Mart 2019 - 20:59:29 Gönderen: sakultakim »

« Yanıtla #1 : »
MD5 hata verdiyse ISO'da hata vardır. Yeniden indirip denediniz mi?
Bilgisayar ne kadar "emektar". Bebim ki 2009 BIOS'lu bir dizüstünde sürünmüştü. Daha eski bir versiyon da deneyebilirsiniz.
Bırak tanımsız kalsın
Öyle daha güzel Tao

programmer

« Yanıtla #2 : »
@programmer MD5'te sorun yok değerler bire bir aynı. Tahminimce 2011 yılında üretilmiş lakin soğutucusundan 2 dakika ayırınca kendi mezarını kazıyor cihaz.


« Yanıtla #4 : »
@sakultakim

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Bu açıklanamaz, ama hissedersin. Hayatın boyunca dünyayla ilgili bazı şeylerin yanlış olduğunu hissetmişsindir. Ne olduğunu bilmezsin, ama o oradadır; beynine saplanmış bir kıymık parçası gibi... Seni deli eder.
If you can IMAGINE IT, you can ACHIEVE IT; If you can DREAM IT, you can BECOME IT!
The only true wisdom is in knowing you know nothing!