[Çözüldü] Gnome masaüstü kayboldu

Başlatan azyaka, 13 Ocak 2009 - 20:15:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xxxHolic

[mention=311959]@Yiğit Ateş[/mention] teşekkürler başarılı :)
Asus RIIE X5675 @4.2gHz HT Enabled 12 GB DDR3 @ 1600mhz Sapphire Nitro+ RX580 8G

Erdem0646

Alıntı yapılan: decent - 14 Mayıs 2011 - 09:37:11
CTRL+ALT+F3 bileşimlerini deneyebilirsiniz.

CTRL+ALT+F3 bir konsol açıyor garip bir şey terminal desen terminal değil komut istemi desen o da değil. exit yazdım parola istedi girdim dondu kaldı zorla kapattım. Burası neresiydi?
REO Software

Hayat... Anı yaşamak...

gecegezen

Alıntı yapılan: Erdem0646 - 29 Ocak 2019 - 21:00:30
Alıntı yapılan: decent - 14 Mayıs 2011 - 09:37:11
CTRL+ALT+F3 bileşimlerini deneyebilirsiniz.

CTRL+ALT+F3 bir konsol açıyor garip bir şey terminal desen terminal değil komut istemi desen o da değil. exit yazdım parola istedi girdim dondu kaldı zorla kapattım. Burası neresiydi?
Altıntı yaptığın mesaj 2011'den :) ama bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım. Orası yine bir terminal ekranı idi Linux ilk tarslandığında bir bilğisayar birden fazla işlemci bağlanır ve her monitor günümüzdeki bir bilgisayar gibi demek pek doğru olmaz ama gibi çalışır :) ctrl+alt+f* tuşları ile diğer islemcileri geçiyorsunuz eskiden f1 sistem bootları açılır X grafiksel işlerin olduğu yer f7ve sonrasına giderdi mesela sistemde farklı bir kullanıcı ile farklı bir oturum açarsan ctrl+all+f7'da bir kullanıcı ctrl+alt+f8 diğer kullanıcıyı görebilirsiin ve geçiş yapabilirsin. Normalde sistemde bir sorun olduğu zaman ctrl+alt+f1 veya f7 küçük bir tuş ile terminal ekranına girersin ve gerekli düzenlemeleri yaparsın grafiksel ekran çökse bile terminal ekranı genelde çalışır. Günüzmüde terminal dediğimiz pencere içerisindeki ekransa sanal terminal diğe geçiyordu aslında diye biliyorum. yani diğerini taklitti yanlış bilmiyorsam eğer.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw