Ubuntu history komutu

Başlatan bulute, 13 Mart 2019 - 09:43:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bulute

Herkese Merhalar,

1-2 senedir sanal olarak kullandığım Linux işletim sistemine hem ev hem de iş bilgisayarında geçiş yaparak Wİndows illetinden kurtuldum :)
Bundan böyle grup içerisinde aktif olup hem gruptaki deneyimli insanlardan faydalanma hemde bildiklerimi aktararak faydalı olma derdindeydim.

Asıl sorunuma gelecek olursak;
history komutu . Bu komut ile termianlde yazılan tüm kodlar gözükmekte.Ancak terminalde yapıtğım yanlış bir copy-paste yüzünden yaklaşık 200 command line satılırlık alan gereksiz yere orda duruyor.
Sİzden ricam history komutunda gereksiz gördüğüm kısımları histroy den nasıl çıkartabiliriz?
Teşekkürler şimdiden.

gecegezen

Ev dizininde gizli olarak .bash_history diye bir dosya var onu metin editorü ile açın istemediğiniz satırları silin. Gizli dosyaları görmek içinde ctrl+H tuşlarını kullanabilirsiniz.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

bulute

Empat

[mention=644863]@bulute[/mention]

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!