[Çözüldü] Şifremi kabul etmiyor.

Başlatan Chappie, 11 Mart 2019 - 20:01:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chappie

Merhabalar.
Linuxta yeni sayılırım. Pc ye restart atmam gerekti ve şimdi açılışta şifremi kabul etmiyor şifrem doğru. Denediğim yöntemler:
1 - şifreyi değiştirmek

2 - recovery modda başlattım kabul etmedi ve oradan da değiştirdim şifreyi.
Not: restart atmadan önce amd ekran kartıma driver ını kurdum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Mart 2019 - 20:03:14

Masaüstü ortamı olarak Ubuntu on Wayland kullanıyorum (En başta kurulum yaptığımda otomatik buna girdi)

Empat

Alternatif bir çözüm olarak giriş yöneticinizi değiştirebilirsiniz.

Gnome masaüstü ortamı (Ubuntu 18.04) kullanıyorsanız aşağıdaki komutu girerek giriş yöneticinizi değiştirin. Aşağıdaki komuttaki işlemler bittiğinde bilgisayar kendine restart atacak.

sudo apt install lightdm && sudo systemctl disable gdm3 && sudo systemctl enable lightdm && shutdown -r now

Unity masaüstü ortamı (Ubuntu 16.04) kullanıyorsanız aşağıdaki komutu girerek giriş yöneticinizi değiştirin. Aşağıdaki komuttaki işlemler bittiğinde bilgisayar kendine restart atacak.

sudo apt install gdm3 && sudo systemctl disable lightdm && sudo systemctl enable gdm3 && shutdown -r now
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Chappie

Empat

[mention=644790]@Chappie[/mention]

Komutu ve mesajımı düzenledim. 18.04 kullanıyorsanız en üstteki mesajımdaki komutu giriniz. Komutu girmeden önce önemli işlerinizi yaptığınızdan ve kaydedilmemiş önemli dosya bırakmadığınızdan emin olun.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Chappie

Malesef hala aynı. Bu arada hata devam ederken şöyle bir kod kullandım sizce sıkıntı yapar mı ?

sudo mv ~/.Xauthority  ~/.Xauthority.old

sudo service lightdm restart

Empat

Kullandığınız kod doğru, fakat eksik.

Aşağıdaki kodla işlemi tamamlayın.

sudo rm -rf ~/.Xauthority

Olumsuz bir durumla karşılaştığınız taktirde aşağıdaki kodla dosyayı orijinaline geri döndürün.

sudo mv ~/.Xauthority.old ~/.Xauthority

Chappie

Hocam herşeyi denedim olmadı ve şuan tekrar kuruyorum
Teşekkür ederim yorumların için.Sanırım bazı ayarları bozdum ben  :( :(

Empat

Daha deneyeceklerimiz vardı.

Aşağıdaki komutla bozulan paketleri onarabilirdiniz. En kötüsü sadece masaüstü ortamını yeniden kurabilirdiniz.

Bozulan paketleri onarmak için:
sudo dpkg --configure -a

Neyse olan olmuş.

Sorununuz dolaylı olarak olsa da çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.