[Çözüldü] Harici Harddisk Otomatik Bağlanma Sorunu

Başlatan mustineo, 10 Mart 2019 - 09:05:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustineo

Merhaba,
Harici harddiskimi bilgisayara bağlıyorum. Bunda herhangi bir sorun yok. Ancak kaldırmak istediğimde tekrar otomatik bağlanıyor. Her kaldırmak istediğimde bir saniye içerisinde tekrar bağlanıyor. Yani enerji hiçbir şekilde kesilmiyor. Çıkarmak için bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum. Ancak o zaman da disk çalışır durumdayken kabloyu çektiğimizde çıkan sesi çıkarıyor. Bu da diske zarar veriyor haliyle. Bunu nasıl çözebilirim?

Çözüm: Güncelleme Yöneticisi => Görünüm menüsü => Linux çekirdeklerini açıp son güncel çekirdek versiyonunu yükleyerek sorun çözüldü.

Empat

Harici harddiski bağladığınız dosyayı öğrenin öncelikle. Örneğin; /run/media/username/dlsdxhhdhsdkladahd

Ardından uçbirimden aşağıdaki komutla bağlılığını kaldırmayı deneyin.

umount /run/media/username/dlsdxhhdhsdkladahd
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

mustineo

[mention=644761]@Empat[/mention]
Dediğiniz komutu uyguladım. Pasif oluyor. Güvenle kaldır işaretine tıkladığımda ise disk kendini kapatmadan eskisi gibi tekrar açıyor.

Empat

Sistemdeki bazı paketleriniz bozuk olabilir. Aşağıdaki komutla onarmayı deneyiniz.

sudo dpkg --configure -a
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

mustineo

[mention=644768]@Empat[/mention] Komutu uyguladım. Hatta güncellemeleri de yaptım tekrardan. Sonuç aynı. Güvenli kaldırma yapılamıyor.

speakerXXL

Çekirdek sürümü ile ilgili bir sorun burada çözülmüştü. Aşağıdaki komutun çıktısını paylaşırsanız güncel olarak yönlendirme yapalım.

inxi -Fxxz

mustineo

[mention=644778]@speakerXXL[/mention] çok teşekkür ederim. Güncel kerneli yükleyerek sorun çözüldü.