Linuxte fan hızı nasıl ayarlanır?

Başlatan bthnakbass, 06 Mart 2019 - 12:32:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bthnakbass

Merhaba Dell-Latitude e7440 laptopta linux-mint kullanıyorum acaba fan hızını veya hız aralıklarını değiştirebiliceğim bir program yada terminal üzerinden kod ile yapabiliceğim herhangi bir işlem varmıdır? Teşekkürler..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Empat

Basit konfigürasyonlar için fancontrol yazılımını kullanabilirsiniz.

Yazılımı yüklemek için aşağıdaki komutu girin.

sudo apt install fancontrol
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

bthnakbass

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler.Söylemiş olduğunuz programı yükledim ama nasıl kullanılıcağı hakkında hiçbir fikrim yok :) Eğer mümkünse anlatabilir yada varsa Türkçe bir kaynağı varsa link atabilirmisiniz linux dünyasında yeni sayılırım... [emoji28]

Empat

Türkçe kaynağı maalesef yok.

İngilizce kaynak isterseniz buyrun. Yazılımın man belgesine gitmek için buraya tıklayın.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

bthnakbass

Çok sağolun bu site işime yarar sanırım.

TX8R

Teşekkürler. Bir ara araştırmıştım bulamamıştım forumda gezerken denk geldi :))
--linux is life--

Empat

[mention=644642]@bthnakbass[/mention]

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.

Foreverlife

Bu fan control kodu laptoplarda da çalışıyor mu? İşe yarıyor mu bu yazılım?