Dotnet SDK ve MonoDevelop Hataları

Başlatan cprecius, 24 Şubat 2019 - 20:14:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cprecius

Arkadaşlar herkese merhaba. Yaklaşık 1 yıldır Linux sistemlerini kullanıyorum. Şimdi ise C# üzerinden kod yazmam gerekiyor ve sırf bunun için de Windows kurup dual boot kullanmak istemiyorum.

Gerek VS Code gerek MonoDevelop kurdum. Önce Dotnet SDK kurmak için baya cebelleştim ancak onun kurulumu tamamlandı. Ancak iki derleyicide de yazdığım en ufak bir kodun çıktısını alamıyorum. VS Code herhangi bir hata vermiyor direk olarak işlem yapmıyor kodu çalıştırdığımda. MonoDevelop'ta ise çalıştırma seçenekleri kilitli.

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum, şimdiden teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Şubat 2019 - 14:13:09

Arkadaşlar sorunlarıma çözüm bulamadım ben de JetBrains Rider yükledim ve her şey sapasağlam çalışıyor. Şansıma okumakta olduğum okul lisansını veriyor ve 30 gün sınırından kurtulmuş oluyorum.

Empat

Jetbrains ürünlerini çok severim. Özellikle, PhpStorm/WebStorm, PyCharm. Harika IDE'ler! Doğru bir seçim yapmışsınız.

Sorununuz çözüldüyse veya bahsetmekte olduğunuz konunun geçerliliği kalmamışsa, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen. "[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!