localhost phpmyadmin

Başlatan howgy, 16 Şubat 2019 - 03:47:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

howgy

selamlar php de yeniyim ve cok basit bir soru soracagim.

localhost dizinimde  yani var/www/html icinden yanliskla php my admini sildim dolayisi ile veritabanima giremiyorum localhosttan/phpMyAdmin yazsamda giremedim   acaba ne yapabilirim sildigim dosyayi nasil geri getirebilirim yada her hangi birisi bana phpmyadmin klasorunu atsa surukle birak yapsam uzantimin icine olur mu ? tesekkurler

Empat

Merhaba.

localhost için kurduğunuz yazılımı kaldırıp tekrar yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

howgy

app server kurmustum apache . 18.04 te bunu nasıl yapabılecegımı anlatırmısınız

Empat

"app server" derken AppServ yazılımını mı kastediyorsunuz?
Fakat AppServ yazılımının Linux desteği yok.

Sanırım apt paket yöneticisi aracılığıyla apache, php, mysql, phpmyadmin paketlerini kurdunuz. Doğru muyum?

Yaptığınız işlemleri daha açıklayıcı bir şekilde anlatırsanız yardımcı olabilirim.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

howgy

Alıntı yapılan: Empat - 16 Şubat 2019 - 15:19:03
"app server" derken AppServ yazılımını mı kastediyorsunuz?
Fakat AppServ yazılımının Linux desteği yok.

Sanırım apt paket yöneticisi aracılığıyla apache, php, mysql, phpmyadmin paketlerini kurdunuz. Doğru muyum?

Yaptığınız işlemleri daha açıklayıcı bir şekilde anlatırsanız yardımcı olabilirim.

Oncelikle ozur dilerim . Aynen yazdiginiz gibi dediginiz paketleri kurdum. Ve yanliskla www/html icindeki php.info dosyasini silerken phpmyadmin klasorunude sildim

Empat

Aşağıdaki komutlarla tüm paketlerin önbelleğini temizleyip, phpmyadmin'i yeniden yükleyebilirsiniz.

sudo apt clean --dry-run

sudo apt remove --purge phpmyadmin && sudo apt install phpmyadmin

howgy

dediklerini uyguladim yeniden yukleme yapti sifre yazdim falan ama daha sonra ucbirimde hata verdi tamamlayamadi localhostuma phpmyadmin geldi suanda ama sifre ve kullanici adi kabul etmiyor . dedigin komutlari tekrardan uyguladim fakat yemedi .

howgy@howgy-xps-15:~$ sudo apt clean --dry-run
[sudo] password for howgy:
Del /var/cache/apt/archives/* /var/cache/apt/archives/partial/*
Del /var/lib/apt/lists/partial/*
Del /var/cache/apt/pkgcache.bin /var/cache/apt/srcpkgcache.bin
howgy@howgy-xps-15:~$ sudo apt remove --purge phpmyadmin && sudo apt install phpmyadmin
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'sublime-text.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: dpkg kesintiye uğradı, sorunu düzeltmek için elle 'sudo dpkg --configure -a' komutunu çalıştırın.
howgy@howgy-xps-15:~$

syaman

Merhaba;

Sıfırdan Lamp server kur.

Bunun için;

Uç birimi açıp root şifresini yazıyoruz.

sudo su

Sırasıyla;

apt-get update
apt-get install lamp-server^
apt-get install phpmyadmin -y
phpmyadmin kurulurken apache seçip şifre ekranına şifre giriyoruz.

kurulum bitince yeni kullanıcı oluşturmak için uçbirimde

sudo mysql -p -u root
CREATE USER 'kullanıcı_adı'@'%' IDENTIFIED BY 'şifre';
yetkileri veriyoruz
GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'kullanıcı_adı'@'%' WITH GRANT OPTION;

sonrasında localhost/phpmyadmin yazarak browserdan belirlediğimiz kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapıyoruz.
Kolay gelsin.

kemalgundogdu

Merhaba, bende sizin gibi bir kurulum yapmaya kalktığım zaman biraz daha araştırıp xampp kurulumunun daha mantıklı olduğunu gördüm. Bu bahsettiğim kurulum kolay ve hızlıdır. Forumda link paylaşmak yasaklandığı için videonun linkini veremeyeceğim ama özel mesaj atarsanız linki verebilirim.

Not: Video bana ait değildir.