Django öğrenmek için css,php,javascript gibi diller bilmek gerekir mi ?

Başlatan 10asdf, 12 Şubat 2019 - 18:56:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

10asdf

Python'da temel seviyeye kadar geldim diye düşünüyorum.Kendim djangoya başlamak istiyorum.Peki django öğrenmek için css,php,javascript gibi diller bilmek gerekir mi yoksa python temel seviyeyi bilsem yeterli olur mu ?

Empat

Merhaba.

Django framework'ünü öğrenmeden önce ileri düzey Python bilginizin ve temel HTML & CSS bilginizin olmasını tavsiye ediyorum. Yeterli vaktiniz varsa Django'dan önce HTML öğrenip Django ile beraber CSS öğrenebilirsiniz.

Ama framework'e başlamadan önce anadile -Python'a- yeterince hakim olmazsanız framework'de boğulursunuz. Bir süre sonra motivasyon eksikliği yaşar, sıkılır ve bırakırsınız. Çoğunlukla anadile hakim olmadan framework öğrenmeye çalışanların sonu böyle olur.

Bir diğer olasılık, sıkılmaz ve bırakmazsanız bile temeliniz sağlam olmadığı için Django'da yapabilecekleriniz sınırlanır. İlla ki bir gün, bir yerde tıkanır kalırsınız. 

Son olarak şunu demek istiyorum: Django öğrenmek için PHP veya Javascript bilmek gerekmez.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

10asdf

coderman

Ben genel olarak modeller (models) ve kontroller (controllers) ile çalışacağım derseniz pek -pek!- ihtiyacınız olmaz diye düşünüyorum. Ama en nihayetinde bir uğraşacaksınız. Çünkü gerekiyor, öyle yada böyle gerekiyor maalesef :) Dj öğrenirken bir taraftan da diğerlerine ağırlık verim derim.