[Çözüldü] Ubuntu 18.04 Gnome yerine Unity kullanmak.

Başlatan erkan.unluturk, 06 Şubat 2019 - 21:18:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erkan.unluturk

Hayırlı akşamlar, bildiğiniz gibi gnome ortamı ramı fazla kullanıyor, onun yerine unity kullanan var mı, denemeden önce bir hata yada sıkıntı çıkarır mı öğrenmek istiyorum, teşekkürler. :)

gecegezen

ben 18.10 şu anda unity kullanıyorum bende şu anda tek bir sıkıntı var oda çok önemli değil ama ekranda sağ üst kösede kullanıcı adı artık yazmıyor neden çözemedim. onun dışında bir sıkıntı yaşamadım.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

Empat

Tema yükleme/değiştirme gibi konfigürasyonlarda Unity çok kararsızlaşabiliyor veya sıklıkla çökmeler yaşanabiliyor. Konfigürasyon yapmadan olduğu gibi kullanacaksanız Unity olabilir. Arayüzü fena değil.
Konfigürasyon yapacaksanız, Xfce veya LxQt masaüstü ortamını tavsiye ediyorum.
Xfce ve LxQt ram kullanımı en düşük olan masaüstü ortamları listesinde ilk 3'dedir. 2 GB veya daha az raminiz varsa bilgisayarınız için ideal. Raminiz 2 GB üzeriyse tavsiyem KDE'den yanadır.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

erkan.unluturk

Alıntı yapılan: Empat - 06 Şubat 2019 - 23:55:56
Tema yükleme/değiştirme gibi konfigürasyonlarda Unity çok kararsızlaşabiliyor veya sıklıkla çökmeler yaşanabiliyor. Konfigürasyon yapmadan olduğu gibi kullanacaksanız Unity olabilir. Arayüzü fena değil.
Konfigürasyon yapacaksanız, Xfce veya LxQt masaüstü ortamını tavsiye ediyorum.
Xfce ve LxQt ram kullanımı en düşük olan masaüstü ortamları listesinde ilk 3'dedir. 2 GB veya daha az raminiz varsa bilgisayarınız için ideal. Raminiz 2 GB üzeriyse tavsiyem KDE'den yanadır.

Kubuntu mu indirip kurmalıyım?

Empat

[mention=644218]@erkan.unluturk[/mention]

Raminizin kaç GB olduğunu ve konfigürasyon yapma tercihinizi bilmiyorum. Bu yüzden karar sizin. Fakat KDE için Kubuntu indirmenize gerek yok. Halihazırdaki dağıtımınıza birkaç komutla kurabilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!