Linux'tan Windows'a Geri Dönemiyorum

Başlatan Konce, 05 Şubat 2019 - 18:51:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Konce

Merhabalar,
Geçen günlerde Windows'ta oluşan problemlerden ötürü bilgisayara 2. işletim sistemi olarak elimde bulunan Kali Linux'u yükledim ve daha sonrada ilave olarak Ubuntu kurdum (tabii Ubuntu'yu kurarken Windows'u sildim artık Linux devam ederim diye (keşke böyle karar vermez olaydım.) Şu an bilgisayarda 2 tane Linux işletim sistemi var ve ne denediysem deneyeyim Windows formatına geçemiyorum.

Benim asıl sorun şu:

Bilgisayar açılırken USN'ye yazdırdığım Windows10'u seçmeme rağmen gene "GRUB BOOT MENÜSÜNE"atıp oradan Linux'u başlatıyor. Kendim ve netten araştırdığım birkaç yöntemi denedim.

1.Yöntem: "Gparted Live" flash diskime yazdırıp açtım ve oradan işletim sistemlerimi sildim ama bilgisayara flash diskimle başlattığımda ise" GRUB rescue" tarzında bir ekran geldi yani hiçbirini başlatamadı.

2.Yöntem (anlattığım): Flash diskten direk başlatmama rağmen flash diskime geçmeden grub boot'a attı.

NOT: HDD'de 50GB oluşturduğum YEDEK bölümü var, geri kalan ne varsa silebilirim. Ayrıca elimde de başka bir flash diskte slax kurulu. Bunla eğer ki Windows olmazsa ve bootsuz kalırsam tekrardan Linux yazdırıp Linux kurup bilgisayarımı kurtarabilirim.

Bunun için önerisi olan var mı yardım edebilecek?
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

ata1

bahadirrr

Ben de aynı durumdayım. windows yükleme ekranına geliyorum.Disk seçin diyor fakat diskler ntfs olarak biçimlenmediği için format atamıyorum.Ne yapacağım yok mu bir çaresi ?

gecegezen

Alıntı yapılan: bahadirrr - 13 Şubat 2019 - 18:31:28
Ben de aynı durumdayım. windows yükleme ekranına geliyorum.Disk seçin diyor fakat diskler ntfs olarak biçimlenmediği için format atamıyorum.Ne yapacağım yok mu bir çaresi ?
ntfs olarak biçimlendirmeyi windows yapmalı normalde uzun zamandır windows kurmadım ama kurulum ekranında biçimlendirme ile ilgili bir bölüm olmalı. Yüklemek istediğiniz bölümü seçtikten sonra gelişmiş ayarlar gibi bir şey altındadır genelde.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

Empat

[mention=644314]@bahadirrr[/mention]

Disk seçme ekranında diski sil seçeneğini seçtikten sonra sildiğiniz diski biçimlendirip Windows yüklemesini başlatabilirsiniz.

Diski silme seçeneğiyle diskteki tüm verilerinizin geri dönüşü olmamak üzere silineceğini unutmayın!
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!