Gönderen Konu: ubuntuyu kaldırma  (Okunma sayısı 253 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
bilgisayarıma windows 10'un yanına ubuntuyu kurmuştum ama öğrenci olduğum için ubuntuya ayıracak ve araştıracak fazla vaktim olmadığından windowsa geri dönmek istiyorum. sorun şu ubuntuyu ne kaldırabiliyorum ne de windowsu açılışta başa alabiliyorum ikisinden birini yapmam gerek nasıl yapabilirim?

« Yanıtla #1 : »
Efi kurulumu yaptığını varsayıyorum bu yüzden bios menusune gir ve boot order altından windowsu ubuntunu önüne koy,veya grub altından windowsu default olarak boot ettire bilirsin. bunun içinde /etc/default/grub dosyasında grub default satırını windows olduğu numara eksi bir ile değiştir  yani sıralama söyle gider 0 1 2 3 ... sonra update-grub bu kullan detaylı bir acıklama istersen tekrar dönerim.

« Yanıtla #2 : »
ben bunları yapmaya çalışırken yanlışlıkla system recovery ye bastım ve şu an windowsa giremiyorum mavi ekran geliyor karekod çıkıp yeni ekrana geçiyor ve iki seçenek çıkıyor biri bilgisayarı kapat diğeri de gelişmiş seçenekler ama ikisine de tıkalasam bu döngüde devam edip duruyor nasıl çözebilirim

« Yanıtla #3 : »
Hangisini yaptın ki ? efi altından  boot sıralamasından Windowsu on plana aldın?


« Yanıtla #5 : »
peki şuan bilgisayara direk ubuntu format veya windows format flashı ile formatlasam sıkıntı çıkar mı çift işletim sistemi varken

« Yanıtla #6 : »
@alperenss

Ubuntu'nun üstüne yeni bir Ubuntu kurarsanız, büyük olasılıkla bir sorun olmayacaktır.

Windows'un üstüne yeni bir Windows kurarsanız, grub'u kaldırıp yüklemeniz gerekecek.
Bu açıklanamaz, ama hissedersin. Hayatın boyunca dünyayla ilgili bazı şeylerin yanlış olduğunu hissetmişsindir. Ne olduğunu bilmezsin, ama o oradadır; beynine saplanmış bir kıymık parçası gibi... Seni deli eder.
If you can IMAGINE IT, you can ACHIEVE IT; If you can DREAM IT, you can BECOME IT!
The only true wisdom is in knowing you know nothing!