AZ BİŞEY YARDIM

Başlatan baykan12, 31 Ocak 2019 - 00:37:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

baykan12

UBUNTU ÇOK GÜZEL BİŞEY ÇOK SEVDİM AMA DOSTLARIM UFAK BİR YARDIM İSTEYECEM İSTEYEN YARDIMCI OLABİLİR

1.Notebook un iki ekran kartı biri intel hd 620 diğer amd R7 m440 bu ikisini nasıl hibrit kullanabiliyoruz hakkında kısmında sadece intel hd 620 var

2.ses sürücüsü nereden indirebiliriz.

3.wifi sinyali az çekiyor onun çözümü var mıdır ? hızda sıkıntı yok ama windowsa göre az wifi dişi gösteriyor

18.04 kurulu ben bunları araştıracam ama sizinde bilginiz varsa yardımcı olun kesin olarak kullanacağım bir işletim sürümü olacakta

ugurseker885848

merhabalar kardeşim. uzun yıllar linux kullanırım. benimde dell inspiron dizüstü bilgisayarım var çift ekran kartlı. ubuntu 18.10 yüklemiştim hakkında bölümünde 2 ekran kartıda yazıyordu. hem intel hem amd bence 18.10 yükle.

baykan12

Alıntı yapılan: ugurseker885848 - 31 Ocak 2019 - 01:05:44
merhabalar kardeşim. uzun yıllar linux kullanırım. benimde dell inspiron dizüstü bilgisayarım var çift ekran kartlı. ubuntu 18.10 yüklemiştim hakkında bölümünde 2 ekran kartıda yazıyordu. hem intel hem amd bence 18.10 yükle.

öyle hibrit oluyor mu ?
bide steam uyumu iyi mi ubuntunun benim pc i7 7500 u işlemci amd r5 m440 4gb ve intel hd 620 uyumlu olur mu

ugurseker885848

kardeşim hibrit oluyor merak etme için rahat olsun.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ocak 2019 - 01:55:06

steam uyumu çok iyi kur steamı bak keyfine.

baykan12

Alıntı yapılan: ugurseker885848 - 31 Ocak 2019 - 01:54:26
kardeşim hibrit oluyor merak etme için rahat olsun.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ocak 2019 - 01:55:06

steam uyumu çok iyi kur steamı bak keyfine.

kardeş bi yardım daha isticem
make komutu offline yüklenebilir mi ? varsa bi adres atsan

ugurseker885848

kardeşim make komutu falan bilgim yok ben sadece apt-get install   apt-get purge  :-) ama şu siteye bak istersen https://gokhansengun.com/makefile-ve-make-nedir-ne-ise-yarar/

baykan12

sağol teşekkür ettim

ugurseker885848

baykan12

Alıntı yapılan: ugurseker885848 - 31 Ocak 2019 - 02:37:42
rica ederim.

kardeşim şimdi kurdum 18.10

cidden yok yok wifi ve ekran kartı uyumlu gibi bide sesi test edecem ikonlarıda harika cidden yapmışlar sanada teşekkür ederim tekrardan

gecegezen

Alıntı yapılan: baykan12 - 31 Ocak 2019 - 00:37:46
UBUNTU ÇOK GÜZEL BİŞEY ÇOK SEVDİM AMA DOSTLARIM UFAK BİR YARDIM İSTEYECEM İSTEYEN YARDIMCI OLABİLİR

1.Notebook un iki ekran kartı biri intel hd 620 diğer amd R7 m440 bu ikisini nasıl hibrit kullanabiliyoruz hakkında kısmında sadece intel hd 620 var

3.wifi sinyali az çekiyor onun çözümü var mıdır ? hızda sıkıntı yok ama windowsa göre az wifi dişi gösteriyor

18.04 kurulu ben bunları araştıracam ama sizinde bilginiz varsa yardımcı olun kesin olarak kullanacağım bir işletim sürümü olacakta
1.hibrit ekran kartları konusunda yardımcı olmayacığım forum arastırmanı tavsiye edeceğim.2.ses sürücü genelde çekirdek ile gelir senin ayrı birşey yüklemen genelde gerekmez ubuntudan ses çıkmıyor mu, çalışmıyorum mu yani?3.wifi az çekmesi kopma gibi şeylere yol açmıyorsa yani rahatsız etmiyorsa bence takma kafana kopma gibi sorunlar oluyorsa eğer wifi kartın ile ilgili konuları biraz incele genelde bulamazsan eğer bir başlık aç bilgisi olanlar yardımcı olmaya çalışır ses konusuda aynı şekilde.Birde genelde bir başlıkta tek konu konusulur yoksa ortalık karışabiliyor.
make komutuna bence henüz girme make olayı kaynak kodan dermele için kullanılır ki kaynak koddan derlerken projeye göre kolay ve bağımlıklar sorun çıkmayada bilir veya bir ömür uğraşır yine yapamayabilirsin.He meraklıyım diyorsan veya programın deb veya farklı bir yerden bulamadığsan forumda yine yardım bulabilirsin ama derleme olayına son çare olarak başvur.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

ugurseker885848

önemli değil kardeşim ne demek. merak etme uyumludur sistem. fan devamlı çalışmıyorsa sıkıntı yok. olmuş demektir.

Leopard

Burayı oku , hibrit kartı kullanabilirsin DRI_PRIME ile.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=9280.0

Bu konuda da sürücünü güncel tutman için gerekli adımlar var.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=7503.0

baykan12

Alıntı yapılan: Leopard - 31 Ocak 2019 - 10:26:39
Burayı oku , hibrit kartı kullanabilirsin DRI_PRIME ile.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=9280.0

Bu konuda da sürücünü güncel tutman için gerekli adımlar var.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=7503.0

dostum pc intel 620 hd ve amd r7 m440 uygun amd grafik ve intel grafik ayarlarını içeren programları yok mu ? onu bulamıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ocak 2019 - 15:15:46

Alıntı yapılan: gecegezen - 31 Ocak 2019 - 03:37:33
Alıntı yapılan: baykan12 - 31 Ocak 2019 - 00:37:46

1.hibrit ekran kartları konusunda yardımcı olmayacığım forum arastırmanı tavsiye edeceğim.2.ses sürücü genelde çekirdek ile gelir senin ayrı * bir şey yüklemen genelde gerekmez ubuntudan ses çıkmıyor mu, çalışmıyorum mu yani?3.wifi az çekmesi kopma gibi şeylere yol açmıyorsa yani rahatsız etmiyorsa bence takma kafana kopma gibi sorunlar oluyorsa eğer wifi kartın ile ilgili konuları biraz incele genelde bulamazsan eğer bir başlık aç bilgisi olanlar yardımcı olmaya çalışır ses konusuda aynı şekilde.Birde genelde bir başlıkta tek konu konusulur yoksa ortalık karışabiliyor.
make komutuna bence henüz girme make olayı kaynak kodan dermele için kullanılır ki kaynak koddan derlerken projeye göre kolay ve bağımlıklar sorun çıkmayada bilir veya bir ömür uğraşır yine yapamayabilirsin.He meraklıyım diyorsan veya programın deb veya farklı bir yerden bulamadığsan forumda yine yardım bulabilirsin ama derleme olayına son çare olarak başvur.

windows 10 da ses daha yüksek ve daha kaliteli

ubuntu 18.10 daha az daha kötü bir ses var

ugurseker885848

kardeşim bende ilk ubuntu deneyimimde sesin windows'a göre daha az çıktığını düşünüyordum ama yanılmışım. ses ayarı bölümü vardır. oraları bir kurcala. hatta sesi yüzde 150 artırabilirsin. ama tavsiye etmem. hoparlörün patlayabilir.

baykan12

Alıntı yapılan: ugurseker885848 - 31 Ocak 2019 - 16:22:58
kardeşim bende ilk ubuntu deneyimimde sesin windows'a göre daha az çıktığını düşünüyordum ama yanılmışım. ses ayarı bölümü vardır. oraları bir kurcala. hatta sesi yüzde 150 artırabilirsin. ama tavsiye etmem. hoparlörün patlayabilir.

kardeş ben o ayarı biliyorum ama o değil benim kastedeğim driver olan ses sesin daha kaliteli güzel çıkarıyor diğer sesi artırıyor ama sesi iyi değil

ugurseker885848

anladım dediğinizi realtek driver