Linux hakkında haber ve rehber paylaşımı web sitesi

Başlatan Berkhan Berkdemir, 20 Ocak 2019 - 12:05:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Berkhan Berkdemir

Merhaba herkese!

Linux hakkında güncel haber takip etmek veya Linux ve Linux tabanlı olan dağıtımların rehberlerini bulmak zor olduğunu, ne kadar 2019 da da olsak, biliyoruz. Bende bu neden ile bir açık kaynak kodlu web sitesi hazırladım. Bu web sitenin ana amaçları:
Nasıl çalışıyorsun?
Düzenli takip ettiğim Linux sayfalarını hergün kontrol ediyorum ve ilgimi çeken haber veya rehberleri Türkçeye çeviriyorum. Sosyal medya veya GitHub'da gözüme çarpan gelişmeleri de direkt olarak aktarıyorum. Bu çalışmam ile hedefim olan eksik Linux bilgisini yaymak, Linux sistemler ve açık kaynak kod konusnuda ilgi oluşturmak ve Linux hakkında bilgisi olan için kimseler için de bilgiyi tek bir platform da bulma imkanı sunuyor.
Sonra ki aşama ne olacak?
Şunu söylemek gerekirse ne kadar domain yaşı olarak 3 yıl olmuş olsa da Linux Kafası adı altında bir GitHub organizasyonu (linuxkafasi) açma olayı aslında daha yeni. Ayrıca tek başıma bu içerikleri ürettim ama bu konu da yardıma açığım - zaten bu neden ile bu kod deposunda.
Nasıl yardımcı olabilirim?
Bütün gerekli Nasıl dökümantasyonu kod depomuzda bulunuyor ve bu link üzerinden rahatlıkla görüntülebilirsiniz gerekli detayları.

GitHub organizasyonu: linuxkafasi
Linux Kafası sitesi: linuxkafasi.org
GitHub: @BerkhanBerkdemir
Eğer Linux hakkında güncel haber ve rehberler görmek istiyorsanız profilimde ki linke tıklayın.

rasimoguzhan