Firefox'u Kiosk modunda açmak

Başlatan Nelenleron, 12 Ocak 2019 - 11:27:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nelenleron

Herkese merhaba son kullanıcıya hizmet vermekte olan bir firmada çalışıyorum. Yaklaşık bir iki aya kadar bir problemim yoktu ancak firefox'un eklentileri arasında bulunan R-kiosk eklentisi firefoxun sitesinden kaldırıldı . Aynı özellikte bulunan başka bir eklenti de bulamadık isteğimiz firefox'un istediğiz ekranda sürekli kalması ve müdahale edilememesi yani bir tür kiosk ekranı olarak kalmasını istiyorum. Bunun için bildiğiniz bir program ya da eklenti varsa çok memnun olurum yardımlarınızı bekliyorum.
(Ubuntu 14.04 içinde olabilir. Sürüm farkı varsa tabi.)

sudusleri

Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

Nelenleron

Teşekkürler deneyeceğim birazdan

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Ocak 2019 - 09:24:51

https://github.com/un1xoid/r-kiosk

Bu linkten indiriğim dosyayı nasıl yükleyeceğim peki modern kiosk halen yapım aşamasındaymış çalışmadı. R-kiosk zip halinde indi ancak nasıl bir yükleme yapmalıyım ki firefox'a eklenti olarak gelsin

sudusleri

Alıntı yapılan: Nelenleron - 14 Ocak 2019 - 08:27:16
Teşekkürler deneyeceğim birazdan

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Ocak 2019 - 09:24:51

https://github.com/un1xoid/r-kiosk

Bu linkten indiriğim dosyayı nasıl yükleyeceğim peki modern kiosk halen yapım aşamasındaymış çalışmadı. R-kiosk zip halinde indi ancak nasıl bir yükleme yapmalıyım ki firefox'a eklenti olarak gelsin

indirdiğiniz zip içindeki r-kiosk-master.zip\r-kiosk-master\build altında bulunan .xpi uzantılı dosyayı firefox eklentiler kısmından dosyadan eklenti kur diyerek kurabilirsiniz.
yada bu r-kiosk.xpi dosyasını internette aratın. mutlaka başka yerde vardır.

ayrıca ben modern kiosk u firefox quantuma kurabildim.

firefox olması şart değilse chrome veya chromium kullanın daha kolay olur.
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

Nelenleron

Xpi uzantılı dosyayı kurarken Firefox hata veriyor dosya bozuk diye.. Dediğiniz gibi diğer browserları deneyeceğim