[Çözüldü] ubuntuya virtualbox ile windows kurmak

Başlatan ebuuy, 05 Ocak 2019 - 20:18:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ebuuy

arkadaşlar merhaba,
ubuntu kullanıyorum yanında windowsta kullanmak istiyorum ama dualboot şeklinde değil. sanal makine ile kurmak istiyorum. virtualbox kurdum ve gerekli işlemleri yaptıktan sonra şu hatayı alıyorum....

Kernel driver not installed (rc=-1908)
The VirtualBox Linux kernel driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv. Please reinstall the kernel module by executing
'/sbin/vboxconfig'
as root.
where: suplibOsInit what: 3 VERR_VM_DRIVER_NOT_INSTALLED (-1908) - The support driver is not installed. On linux, open returned ENOENT.

Şimdiden çok sağolun kolay gelsin...
NOT: ssd kullanıyorum herhangi bir şeye dikkat etmem gerekir mi malum ssdlerin bazı durumlarda ömrü kısalıyor?

Berkhan Berkdemir

Oracle VirtualBox ile garip hatalar almak mümkün. Öncesinde bazı bilgilere ihtiyacımız var bu konuda doğru yardımda bulunmak için.

• VirtualBox'ı, Software Center üzerinden mi kurdunuz yoksa VirtualBox'ın orjinal sayfası üzerinden DEB paketini indirerek mi?
  • Hangi VirtualBox sürümünü hangi Ubuntu sürümüne kurmaktasınız?
Altta ki video ile size Ubuntu 18.04 üzerine nasıl Oracle VirtualBox 5.2 kurulumu yapabileceğinizi gösterecektir, gerekli detaylar ile birlikte.
https://linuxkafasi.org/2018/11/oracle-virtualbox-kurulumu

Yaklaşık 2 yıldır -çok sık- SSD ile Oracle VirtualBox, Vangrant veya Docker gibi teknolojileri kullanıyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım.
GitHub: @BerkhanBerkdemir
Eğer Linux hakkında güncel haber ve rehberler görmek istiyorsanız profilimde ki linke tıklayın.

onat510

Virtualbox kurulurken hata çıkmış olabilir.

ebuuy

uefi secure boot disable yaptım problem çözüldü arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler :)

Mgaca

Beyler ubuntuda yeniyim. VirtualBox 5.2.22 'de kaliyi kurmaya çalışıyorum arkadaşın aldığı hatayı alıyorum. başka bir çözümü yok mu?

hata tam olarak bu :

/home/****/Masaüstü/kali-linux-2018-4-vbox-amd64-ova/kali-linux-2018.4-vbox-amd64.ova cihazını içe aktarma başarısız.

Could not create the imported medium '/home/****/VirtualBox VMs/Kali-Linux-2018.4-vbox-amd64/Kali-Linux-2018.4-vbox-amd64-disk001.vmdk' (VERR_ZIP_ERROR).

Sonuç Kodu: VBOX_E_FILE_ERROR (0x80BB0004)
Bileşen: ApplianceWrap
Arayüz: IAppliance {8398f026-4add-4474-5bc3-2f9f2140b23e}