[Çözüldü] İşletim sistemi seçemiyorum

Başlatan emrehalim, 05 Ocak 2019 - 15:15:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrehalim

Merhabalar arkadaşlar sorunum şu
Başlıkta belirttiğim gibi işletim sistemi seçme ekranına ggelince klavye devredışı kalıyor ve işletim sistemi seçemiyorum pc nin windovs kısmında acil ulaşmam gereken evraklar var nasıl bir çözüm önerirsiniz
Şuan sadece ubuntu kullanabiliyorum ve bu büyük  bir sorun
III_Emeğe-_-Saygı_III

Leopard

Ubuntu'dan erişebilirsiniz Windows kurulu diskin içeriğine.

Seçim ekranında klavye çalışır normalde , bios'ta ona yönelik ayar oluyor bazı anakartlarda. Onu deneyin isterseniz.

illedelinux

Alttaki komutla genelde düzelir, umarım sizde de düzelir.
sudo apt install  xserver-xorg-input-all 
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

emrehalim

Alıntı yapılan: Leopard - 05 Ocak 2019 - 15:42:08
Ubuntu'dan erişebilirsiniz Windows kurulu diskin içeriğine.

Seçim ekranında klavye çalışır normalde , bios'ta ona yönelik ayar oluyor bazı anakartlarda. Onu deneyin isterseniz.

Öncelikle cevabın için teşekkürler
Fakat zaten uzun süredir çift işletim sistemi kullanıyorum tüm ayarlar yapılı bir iki gün uğraştıktan sonra foruma yazmaya karar verim
Normalde klavyem normal bir şekilde seçim yapabilirken 2 gündür hiç bir hareket göstermiyor ne kablolu nede wifi klavye ilginç bir durum aslında ayar yapma ihtiyacı bile duymazdım bu güne kadar :S

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ocak 2019 - 15:49:13

Alıntı yapılan: illedelinux - 05 Ocak 2019 - 15:46:15
Alttaki komutla genelde düzelir, umarım sizde de düzelir.
sudo apt install  xserver-xorg-input-all 
Teşekkürler deneyip dönüş yapacağım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ocak 2019 - 15:54:30

şimdilik bu konu altındaki liste düzenleme ile sorunumu çözdüm https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=11844.msg146248#msg146248
fakat hala klavye alışmadığından şimdide ubuntuya ulaşamıyorum muhtemelen baştan bir kurulum başlatarak boot ekranındaki sorunu çözeceğimi düşünüyorum CEvaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar
III_Emeğe-_-Saygı_III

illedelinux

Baştan kuruluma gerek yok, buradaki işlem her zaman çözüm olmuştur, denemeye değer.
https://gnulinuxfree.blogspot.com/2017/11/klavye-mouse-calsmama-cozumu.html 
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

emrehalim

III_Emeğe-_-Saygı_III