ACS Patch override nasıl yapılır(gpu passtrough için)

Başlatan handlingcfg, 25 Aralık 2018 - 15:33:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

handlingcfg

merhaba, linuxta yeniyim,  amacım kvm kullanarak sanal xp üzerinde 2000li yıllarda oynadığım oyunları oynamak. birkaç gündür kvm üzerinde passtrhough kılavuzları okuyup-deneyip duruyorum,
ekran kartı kernel driverini vfio yapacak noktaya kadar geldim ve acs patch ile kerneli 4.18 e güncelledim.acs patch yaparken hangi dosyayı hangi komutlarla nasıl işliyoruz internette hiçbiryerde bulamadım, baktığım yerlerde acs patch yapın diyo, nasıl yapıldığını yazmıyor.

ubuntude (başka bir dağıtımda) acs patch nasıl yapılır, bilen biri çok basit şekilde antatabilir mi?  wine üzerinde oynayabilirim fakat cheat engine ile hız ve diğer hackleri de kullanmak istiyorum.

bilgisayar
ryzen 5 1600  +   gigabyte ax370m ds3h   +   gtx 970     +   gtx 970   +2. ekran kartı hd 2400 pro

iommu 12  grubunda 
-usb 2.0
-ethernet
-sata kontrolcusu
-2. ekran kartı+ses kontrolcusu
-5-6 tane pcı bişeyi var nette

2. ekran kartını farklı yere takınca da aynı gruba düşüyo,  biosta açılış için dğer ekran kartına görüntü verme seçeneği yok 1. ekran kartından açılıyor ve eğer 1. ekran kartını izole etmeyi denersem linux açılışta pci device arayıp duruyo, pc acıldıktan sonra ise 2. ekran kartından görüntü alabiliyorum,

yani
şuan 2 şıkkım var
1- acs patch ile 2. ekran kartını ayırıp qemuya passthrough etmek
2- gruptaki her cihazı izole edip (nasıl yapılcağını bilmiyorum) topluca sanal pcye atmak