Wine ile kurduğum outlook düzgün çalışmıyor.

Başlatan onurvar, 24 Aralık 2018 - 17:17:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onurvar

Merhabalar, aranıza yeni katıldım.

Daha önceden defalarca ubuntu deneyimlerim olmuştu ama her seferinde aynı sorun yüzünden ubuntudan vazgeçmek zorunda kalmıştım.

Sorunum; Wine ile office 2010 sürümünü başarılı bir şekilde kuruyorum. Excel, Word, Powerpoint gayet iyi çalışıyor. Fakat Outlook ta hesap ekleyemiyorum. Ekte belirttiğim gibi Hesap ekle butonu çalışmıyor çünkü "Yükseltme sürüyor" yazısı görünüyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Leopard

Outlook kullanmanızda özel bir sebep var mı?

Yoksa Thunderbird mail istemcisi gayet yeterlidir.

Ayrıca lütfen kullandığınız Wine versiyonunu da paylaşın.

wine --version

Bu komutla öğrenebilirsiniz.

onurvar

İlginize teşekkürler. Outlokk u kulanmamın özel sebebi şu;

İşyerindeki bilgisayarlarda windows yüklü olduğu için ve ben de outlook un kural oluşturma özelliğini çok sık kullandığım için maillerin evdeyken de işyerindeyken de senkronizede kalmasını sağlamak istiyorum.

Linux un Evolution programında da aslında bu "kural oluşturma" özelliği "filtre oluştur" adı altında zaten kullanılmakta ama dediğim gibi işyerinde windows sisteminde microsoft kullanma zorunluluğu var.

Wine Sürümü;
wine-3.6 (Ubuntu 3.6-1)

Leopard

Burada belirtilen override'ı winecfg üzerinden ayarlayarak deneyin.

https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=25161

winecfg

Kitaplıklar kısmına girip riched20=doğal,yerleşik olarak ayarlayın.

Tabi garanti çalışır diyemeyiz ama daha garanti bir çözüm de mevcut.

Sanal makina içine Windows 7 gibi bir sürüm ve Outlook kurmak sorunu kesin çözecektir.

onurvar

Alıntı yapılan: Leopard - 24 Aralık 2018 - 22:06:58

Yukarıdaki siteden ne yapmam gerektiğini anlayamadım bir de bu sitedeki indirme bağlantısı hata veriyor ama aşağıdaki yöntemi uyguladım. Malesef işe yaramadı.

winecfg

Sanal makina içine Windows 7 gibi bir sürüm ve Outlook kurmak sorunu kesin çözecektir.

Yardımlarınız için teşekkürler. Peki ben posta ekle özelliğine başka bir yerden eriştim ama bu sefer şöyle bir hata oluştu. Sorunumun asıl kaynağı bu olabilir mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Aralık 2018 - 23:08:52

daha garanti bir çözüm de mevcut.

Bu dediğinizi de malesef yapamam çünkü laptop ımın bios özelliğinde sanal sürücüyü aktif etme sıkıntısı yaşıyorum. Aktif ettikten sonra bios ayarlarını kaydet çık dememe rağmen sanal sürücü özelliği tekrar pasif oluyor. Bunu aktif etmeden de bilirsiniz virtualbox programnda istediğinizi gerçekleştiremezsiniz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Aralık 2018 - 23:11:20

Alıntı yapılan: onurvar - 24 Aralık 2018 - 22:59:42

Yukarıdaki siteden ne yapmam gerektiğini anlayamadım bir de bu sitedeki indirme bağlantısı hata veriyor ama aşağıdaki yöntemi uyguladım. Malesef işe yaramadı.

winecfg

Yardımlarınız için teşekkürler. Peki ben posta ekle özelliğine başka bir yerden eriştim ama bu sefer şöyle bir hata oluştu. Sorunumun asıl kaynağı bu olabilir mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Aralık 2018 - 23:08:52

daha garanti bir çözüm de mevcut.

Bu dediğinizi de malesef yapamam çünkü laptop ımın bios özelliğinde sanal sürücüyü aktif etme sıkıntısı yaşıyorum. Aktif ettikten sonra bios ayarlarını kaydet çık dememe rağmen sanal sürücü özelliği tekrar pasif oluyor. Bunu aktif etmeden de bilirsiniz virtualbox programnda istediğinizi gerçekleştiremezsiniz.

Yani özetle nereden tutsanız elinizde kalacak bir sorunum var :D