Ubuntu 18.04 Donma Sorunu

Başlatan BlackDios, 20 Aralık 2018 - 16:38:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BlackDios

Selamlar Lenovo Y520 laptobum var, i7 7. Nesil 256 GB SSD ve GTX 1050 ekran kartı.
Ubuntu kurulumu bittikten sonra yeniden başlata tıklayınca laptop donuyor ve herhangi bir işlem yapmıyor. Power düğmesine basıp kapatıp açıyorum sonra ek yazılımlardan nvidia sürücüsünü kuruyorum ama kapat veya yeniden başlat diyince laptop donuyor ve powera basılı tutup anca öyle kapatabiliyorum bu sorunu nasıl çözebilirim ?

mendirec

Çift ekran kartı var. Şu şekilde NVIDIA sürücülerini açılışta devre dışı bırakmayı deneyebilirsin.
sudo -H gedit /etc/default/grub
Şu satırı:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
Şu şekilde değiştirmelisin:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nouvea.modeset=0"

Ardından grub'u güncellemelisin:
sudo update-grub2
Son olarak da sistemi yeniden başlatıp, açılış ekranındaki donma sorunu devam ediyor mu bakabilirsin.

Srcddn

Merhaba ubuntuyu live usb den actim ve dediklerinizi yaptim fakat update grub kodunda sorun yasadim
/usr/sbin/grub-probe: error: failed to get canonical path of `/cow'.
bu hata kodunu aldim
donma sorunu bende de var yardimci olursaniz cok sevinirim
kali ve ubuntu denedim ikisinde de ayni sorunu aliyorum parola ekraninda sistem donuyor
sistem icin bkz monster abra a5 v13-2-1
Windows 10 1809 sürümünü kullanıyorum. SSD ye kurulu windows. ubuntu içinde ssd de yer açtım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Mart 2019 - 16:10:31

Alıntı yapılan: BlackDios - 20 Aralık 2018 - 16:38:25
Selamlar Lenovo Y520 laptobum var, i7 7. Nesil 256 GB SSD ve GTX 1050 ekran kartı.
Ubuntu kurulumu bittikten sonra yeniden başlata tıklayınca laptop donuyor ve herhangi bir işlem yapmıyor. Power düğmesine basıp kapatıp açıyorum sonra ek yazılımlardan nvidia sürücüsünü kuruyorum ama kapat veya yeniden başlat diyince laptop donuyor ve powera basılı tutup anca öyle kapatabiliyorum bu sorunu nasıl çözebilirim ?
Bu sorunun çözümünü bilen yok mu aranızda?

Empat

[mention=644892]@Srcddn[/mention]

Buradaki ve buradaki çözümleri deneyebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

ameliaalby

These freezing issues on an Ubuntu based systems are common as there are various restrictions by default. They can get an actual solution instructed by Canon Error Code B203 that will guide them to sort out their issues.

Ubuntu tabanlı bir sistemdeki bu donma sorunları, varsayılan olarak çeşitli kısıtlamalar olduğu için yaygındır. Canon Error Code B203 tarafından belirtilen ve sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak gerçek bir çözüm bulabilirler.

hakanbakacak

Lenovo Legion Y530 kullanıyorum aynı sorunu yaşıyorum. Sorun çözüldü mü acaba?

Empat

[mention=646886]@hakanbakacak[/mention]
Sorun, sorun sahibince çözüldü mü bilemiyoruz.

Lütfen ilgili bölüme yeni bir konu açın ve orada sorununuzu çözmek için vakit harcayalım.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!