Gönderen Konu: Ubuntu 18.04 Ses Sorunu  (Okunma sayısı 297 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Herkese merhabalar. Ben Windows 10 yanına Ubuntu 18.10 yükledim. Ardından 18.0'e güncelledim. Ve şu anda Windows'ta her şey normal iken, Ubuntu'da ses gelmiyor. İnternetten bakıp denemediğim yöntem kalmadı sonuç alamadım. Yardımcı olabilecek var mı ? (Not: Ubuntu 18.10'dan 18.04'e güncellemeden önce sesin gelip gelmediğini kontrol etmedim. İşletim sistemini kurduktan hemen sonra güncelleme yaptım.)

Edit: Forumda gezdim ve bu sorunuma yardımcı konu bulamadım.

« Yanıtla #1 : »
Aynı sorunu bende yaşıyorum sürüm 18.04

Sorunu çözebildin mi? Çözebildiysen bizimle paylaşır mısın?

« Yanıtla #2 : »
Malesef çözemedim. İnternette denemediğim yol kalmadı. 3 defa format attım düzelmedi. Kali Linux'a geçeceğim bu gidişle...

« Yanıtla #3 : »
@bluemoon

Kali Linux'a geçmenizi tavsiye etmiyorum. Kali Linux, pentesterler ve siber güvenlik uzmanları için hazırlanmış *kararlı olmayan ve virüslere karşı daha dayanıksız bir dağıtımdır. *kararlı olmaması nedeniyle birçok hatayla karşılaşmanız olası.
Archman ya da Manjaro tavsiyemdir. İlla Kali Linux'a geçeceğim derseniz şunu da unutmayın. Kali Linux da Ubuntu gibi Debian altyapısını kullanıyor. Onda da sorun çıkması olası. Archman ve Manjaro Arch Linux altyapısını kullanıyor.
Bu açıklanamaz, ama hissedersin. Hayatın boyunca dünyayla ilgili bazı şeylerin yanlış olduğunu hissetmişsindir. Ne olduğunu bilmezsin, ama o oradadır; beynine saplanmış bir kıymık parçası gibi... Seni deli eder.
If you can IMAGINE IT, you can ACHIEVE IT; If you can DREAM IT, you can BECOME IT!
The only true wisdom is in knowing you know nothing!

« Yanıtla #4 : »
18.10 18.04 mi güncelledin yoksa 18.04=>18.10 mı? neyseterminalden alsamixer çalıştırıp ses seviyelerini kontrol etiniz mi? f6 ile aygıtı değiştirebilirsiniz hdmi falansa birde aşağıdaki çıktıları atarmısınız?

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39008.msg466330#msg466330