Ubuntu da Worms Armageddon Calistirma

Başlatan empax, 12 Ocak 2009 - 04:54:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

empax

Merhaba Arkadaslar.

Win98 zamanlarindan bir oyun olan Worms Armageddon oyununu, Yeni gectigim Ubuntucugumda{ :)} nasil calistirabilirim ? wine programiyla ac dedigimde hic bir tepki vermiyor.
1-2 ingilizce dokuman buldum ama ingilizcem yetmedi :(
nasil kurubalicegim hakkinda yardimci olursaniz cok makbule gecer =)

Ubuntu 8.10 kullaniyorum. ve Wine 1.0.1 kurulu.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

garafatma

Birde playonlinux ile dene orda çalışması için hazır scriptleri olduğnda daha kolay olacaktır.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

empax

ilginiz icin tesekkurler yalniz daha linuxun hayatimda ki yeri sadece 3-5 gunluk bir surec. yani cok acemyim. ciddi anlamda windowsu birakmak istiyorum. anlayabilecegim bir anlatimla yardimci olurmusunuz ::). playonlinux u da denedim yine acilmadi.
بسم الله الرحمن الرحيم

Çağlar

http://lookias.inventforum.com/viewtopic.php?t=15&sid=06fcc596de0d7a3dec34048339cbc302

Buradaki programı indirirsen. Sırf o oyunu açmak için yazılmış işini görür sanırım.
We got a badass over here!

empax

Alıntı yapılan: Çağlar - 12 Ocak 2009 - 18:41:55
http://lookias.inventforum.com/viewtopic.php?t=15&sid=06fcc596de0d7a3dec34048339cbc302

Buradaki programı indirirsen. Sırf o oyunu açmak için yazılmış işini görür sanırım.

hepiniz kizacaksiniz ama anlasilir bir bicimde turkce meali yokmudur bu dokumanin  :'(
بسم الله الرحمن الرحيم

xwes

Sitedeki paketi indir, arşîvden çikar ve "play_WA_on_linux" dosyasina çift tikla. Ardindan açilan ekranda sagdaki pencerelerden birine tiklayarak goruntu çozunurlugunu ayarla. Aşagidaki browse dugmesine tiklayip oyunun exe dosyasini gosterdikten sonra alttaki start butonuna bas ve oynamaya başla. Ben denedim oluyor. Sorunsuz. Çaglara teşekkur ederiz :)

xwes

Eger iso dosyasindan kurulum yapmak isterseniz, bunun anlatimi da dosyanin içindeki bir pdf dosyasinda resimli olarak anlatilmiş. Bu arada az once exe dosyasindan oynadim oyunu sorunsuzdu ama şimdi yapinca olmadi, ilginç.. Bende iso olmadigi için deneyemedim :)

matafleur

Biraz geç olacak ama yeni gördüm.Oyunun eskiden beridir bir muadili mevcuttu.Ama sadece multiplayer oynanabiliyordu.

Bir iki hafta önce beni sevindiren müthiş birşey keşfettim.

Hedgewars

Worms 2 benzeri ve oldukça tatlı özellikleri var.Eğer özel bir sebebi yoksa Wine da worms ile uğraşıp duracağına getdeb den hedgewars'ı indir derim.

xwes

Hedgewars'u uzun zamandir biliyorum hatta bir de wormux var o da guzel.
Ben zaten bu ikisini de worms armageddonun kendisini de oynamiyorum. Sadece deneme amaciyla ve arkadaşa yardim etmek için...
Oynamiyorum dedim ama wormuxu tavsiye ederim, fena degil :)

empax

Tavsiye oyunlar icin sagolun onlarada bakacagim  :)
Bu arada ben halen worms oyununu calistiramadim, sanirim benden kaynaklaniyor onu tekrar denerim musayit bir zamanda.
بسم الله الرحمن الرحيم

matafleur

Alıntı yapılan: xwes - 05 Şubat 2009 - 12:06:14
Hedgewars'u uzun zamandir biliyorum hatta bir de wormux var o da guzel.
Ben zaten bu ikisini de worms armageddonun kendisini de oynamiyorum. Sadece deneme amaciyla ve arkadaşa yardim etmek için...
Oynamiyorum dedim ama wormuxu tavsiye ederim, fena degil :)

Bahsettiğim muadili wormux'tu.Tam kurcalaymamıştım.Single player desteği varmı oyunun?

xwes

Yanliş hatirlamiyorsam vardi. Karşiniza inek, tilki filan alip oynuyordunuz ama carrier olarak yok.