Hangi bölgede yaşıyorsunuz?

Başlatan eren, 12 Ocak 2009 - 00:33:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi bölgede yaşıyorsunuz?

Marmara Bölgesi
193 (38%)
Ege Bölgesi
88 (17.3%)
Akdeniz Bölgesi
49 (9.6%)
İç Anadolu Bölgesi
80 (15.7%)
Karadeniz Bölgesi
35 (6.9%)
Doğu Anadolu Bölgesi
15 (3%)
Güneydoğu Anadolu Bölgesi
23 (4.5%)
Kıbrıs
4 (0.8%)
Avrupa Ülkeleri
17 (3.3%)
Amerika
2 (0.4%)
Asya Ülkeleri
0 (0%)
Afrika Ülkeleri
2 (0.4%)

Toplam Oy Verenler: 272

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: sdk - 13 Ocak 2009 - 16:13:51
Alıntı yapılan: Gimp Uzmanı - 13 Ocak 2009 - 13:00:15
İzmir'de uzun süre kaldım. İzmir'in insanını iyi tanırım.

bu iyi bi tanışıklık mı kötü mü?

Yalnış anlaşılmış. İzmirin insanı kültürlü sevecen ve yardımsever.

eren

Aliağa - Dikili arası güzel bence.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

sdk

@OKAN manisaya gelirsen yani en azından bu tarafa görüşürüz istersen

openyazilim

Mersin --Akdeniz... ama ankarada okuyorum... :)

OKAN

Alıntı yapılan: sdk - 13 Ocak 2009 - 22:24:56
@OKAN manisaya gelirsen yani en azından bu tarafa görüşürüz istersen

Gelirsem, görüşmek isterim tabii ki. :D

Linuxman.

Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

olaki

Amasra da, herhangi bir ada da, Bodrumda, Cide de, Kalkan da, Bozburun da, Foça da, Kaz dağlarında, Hemşin de yaşasam iyi olurdu...
Loto vurana kadar İstanbul dayım...  :)

MehmetCan

fcengiz

mbt28

Alıntı yapılan: sdk - 13 Ocak 2009 - 16:54:33
Alıntı yapılan: mbt28 - 13 Ocak 2009 - 16:19:27
Giresunluyum, aynı zamanda istanbullu(14 sene), Ankaralı(4 sene) ve İzmirli(maalesef) sayılırım. İzmirin insanı biraz fazla avrupayi gelsede alışmaya çalışıyorum.

İzmir Balçovadan selamlar.

izmir neden maalesef dedin ya izmir yaşanılası en güzel şehirlerden biridir aslında. balçova biraz dışarıda kalsa da yinede güzel yerler var o tarafta da inciraltı var mesela. ayrıca çeşmeye de çok yakınsın yaz olunca bunu değerlendiriosundur umarım :D
Daha yaza ulaşamadık ama ulaşınca Tabiki değerlendirmeyi düşünüyorum. İzmir şehir olarak güzel hatta baya güzel(ama İstanbulun eline su bile dökemez), Ankara'dan gelince insan şok geçiriyor :D . Hani insanı biraz değişik geldi de alışıyorum, en azından "Angaralılar" gibi değiller :) .

dimetokavi

matafleur

Alıntı yapılan: mbt28 - 20 Ocak 2009 - 12:34:45
İzmir şehir olarak güzel hatta baya güzel(ama İstanbulun eline su bile dökemez), Ankara'dan gelince insan şok geçiriyor :D . Hani insanı biraz değişik geldi de alışıyorum, en azından "Angaralılar" gibi değiller :) .

Topuklarına sıkılmasına az kaldı farkındamısın?

((:

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: matafleur - 20 Ocak 2009 - 16:21:51
Alıntı yapılan: mbt28 - 20 Ocak 2009 - 12:34:45
İzmir şehir olarak güzel hatta baya güzel(ama İstanbulun eline su bile dökemez), Ankara'dan gelince insan şok geçiriyor :D . Hani insanı biraz değişik geldi de alışıyorum, en azından "Angaralılar" gibi değiller :) .

Topuklarına sıkılmasına az kaldı farkındamısın?

((:

İzmirde 3 buçuk yıl kaldım izmirin insanı gibisi yok. Candan hocam sesimi duyuyormusun.

altunyuva

Hep yurttan haberler yurt disi olmazmi?

Minsk Beyazrusya

mbt28

Alıntı yapılan: altunyuva - 21 Ocak 2009 - 00:06:54
Hep yurttan haberler yurt disi olmazmi?

Minsk Beyazrusya
здравствуйте С приездом

Sypro

@mehmet,
İlkine olmazsa ikinciye gelir :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

tuxmagic

rutku

Akdeniz => Antalya

Egeyle kafa kafaya gidiyoruz :)
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

garafatma

Daimi istanbul, çeşitli sebeplerle farklı şehirleri gördüm, ancak ne olursa olsun, trafikte olsa, pislik yuvasıda olsa çoğu bölgesi, seviyorum bu şehri.

Ankarada hiç trafik görmedim garibime gitti, insalar misafirperverdi ama trafik olmayan bir şehir acaip geldi :)

izmir, kalabalık, o sıcakta hiç çekemedim, sıkıcı geldi

marmaris, sıkıcı (tatil değil iş için)

bodrum 1 haftadan sonra sıkıcı (aynı şekilde iş için gitmiştim)

antalya, bir müddet sonra sıkıyor, (iş için)

manisa, insanları cana yakındı veya askere öyle davranıyolar bilmiyorum

amasra, şehir olmasada çok güzel bir yer ancak yaşamak için bana göre değil, kafa dinlemek için vazgeçilmez bir yer

samsun, çok sıkıcı geldi,

edirne, ilginç bir yer :) eğlenceli ama sıkıcı.

mersin, hayatım bir anda orda başladı, anladınız siz :) yaşanabilir, iş imkanı çok ancak insanlar göremiyor.

Arkadaşlar bunlar kendime göre yorumlarım saydığım yerde oturan veya oralı olanlar yanlış anlamayın olurmu? gittim gördüm ama trafik olmayan bir şehirde yaşayamıyorum :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

OKAN

Alıntı yapılan: keiser_soze - 27 Ocak 2009 - 10:16:05
mersin, hayatım bir anda orda başladı, anladınız siz :) yaşanabilir, iş imkanı çok ancak insanlar göremiyor.

Şu iş imkanlarını bi anlatır mısın? Ben Adana' dayım. Belki orda bir şeyler yaparız. :D

garafatma

Birincisi koskoca yerde 2 tane bilgisayarcı gördüm :) istanbulda yanyana 8 tane bilgisayarcı var ve hepsi iş yapabiliyorsa orda da yapabilir diye düşünmekteyim daha fazlası :)

ikincisi merkezde ve pozcuda yörel olduğundan sanırım daimi tantunici ve ciğerci var,

ayrıca cd satan (korsan değil) pek bir yer göremedim, film kiralamak istedim ancak bulamadım,

gerçi ben en son 2 sene önce gitmiştim sonra askerlik girdi araya, en son gördüğümde durum buydu, internet cafede bilgisayar satıyorlardı.

neden hep bilgisayarcılara dikkat ettim? o zamanlar bir dükkan açma fikrim vardı doğru düzgün hizmet verecek şekilde, şimdilik düşünmüyorum.

OKAN

Mersin' e gittiğimde etrafı bi kolaçan edeyim. Oradaki tanıdıklara da sorayım. Bir eksiklik varsa düşünebilirim. :D

garafatma

ama dediğim gibi 2 sene oldu belki değişiklik vardır :)

bu arada yazın geleceğim mersine özledim oraları bi gezeyim ne değişiklikler var :)

cafenetland