Gönderen Konu: Ati Ekran kartı Kurulumu  (Okunma sayısı 264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Elementary os un son sürümünü bilgisayarıma kurdum. Ekran kartı sürücümü de Ati'nin sitesinden indirdim. Ancak bir türlü yükleyemiyorum. Dosya uzantısı tar.xz. Arşiv yöneticisinden indirilenlere çıkardım. sırasıyla şu komutları veriyorum. cd /home/mete/İndirilenler/amdgpu-pro-18.40-697810-ubuntu-18.04 buraya kadar sorun yok. Ancak sudo ./install.sh komutunu verince komut bulunamadı uyarısı alıyorum. Bu sorunu nasıl aşarım acaba?

« Yanıtla #1 : »
Onu çalıştırabilirsinizde acaba neden ubuntu paketini indirmediniz elementary ubuntu temelli bir dağıtım onu kullanmanız sorun olmamalı hatta anladığım kadarı ile terminal ekranına yabancısınız deb paketi sizin için daha kolay olur hatta ubuntu depolarında da ilgili paketler olmalı eğer ekran kartınız yeni değilse ve oyun oynamıyorsanız bence hiç uğraşmayın içinde gelen radeon sürücüleri bence baya iyi çalışıyor.
Elementary biraz yabancıyım ama ubuntuda sürüleri kurmak için bir yazılım geliyor oradan 2 tıkla depodaki sürücüleri kurabilirsiniz. elementarydede aynı yazılım olmalı.