Virtualbox ekran kartımı görmüyor

Başlatan Logarech, 17 Eylül 2018 - 22:36:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Logarech

Merhabalar Virtualbox'a Ubuntu kurdum ama nvidia olan ekran kartımı bir türlü kullanamıyorum içinde nasıl kullanabilirim bilen var mı? Ekran görüntüsü ekte.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

MTNT

misafir eklentilerini güvenli modda kurdunmu orda ekranla ilgili 2b 3b tiklerini işaretleyip kurulum yapman lazım daha sonra yeniden başlatırsın ayarlarda ekran için kaç mb ayıracağını seçeceğin bir bölüm var ordan seçip halledebilirsin.

Logarech

Misafir eklentilerini kurdum 3b tikini işaretliyebiliyorum ancak 2b yi işaretleyince şöyle bir hata çıkıyor

tamam'a basınca da eski haline yani sadece 3b tiki işaretli haline dönüyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]

kadirbelkuyu

virtual box sürümüne göre extension pack yükledikten sonra kendinizi virtualbox kullanıcı grubuna ekleyip yeniden başlatırsanız sorununuz çözülecektir

sudo adduser username vboxusers

Logarech

Alıntı yapılan: kadirbelkuyu - 18 Eylül 2018 - 21:09:10
virtual box sürümüne göre extension pack yükledikten sonra kendinizi virtualbox kullanıcı grubuna ekleyip yeniden başlatırsanız sorununuz çözülecektir

Extension pack i yükledim ancak verdiğiniz kodu yazınca şu hata ile karşılaştım:

"The group 'vboxusers' does not exist."

kadirbelkuyu

Alıntı yapılan: Logarech - 19 Eylül 2018 - 17:31:45
Alıntı yapılan: kadirbelkuyu - 18 Eylül 2018 - 21:09:10

Extension pack i yükledim ancak verdiğiniz kodu yazınca şu hata ile karşılaştım:

"The group 'vboxusers' does not exist."

vboxusers grubunu oluşturmanız gerekiyor

sudo groupadd vboxusers
sudo usermod -aG vboxusers username