E: dpkg kesintiye uğradı, sorunu düzeltmek için elle 'dpkg --configure -a'

Başlatan Suloban08, 21 Kasım 2018 - 17:05:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Suloban08

merhaba yeni uygulma kurmak istediğimde  "LibreOffice Calc kurulurken bir hata oluştu. E: dpkg kesintiye uğradı, sorunu düzeltmek için elle 'dpkg --configure -a' komutunu çalıştırın" uçbrimden ele komutu çalşirmak istediğimde ise şöyele diyor
"$ dpkg --configure -a
dpkg: hata: bu işlem süper kullanıcı ayrıcalıklarına ihtiyaç duyar"
diyor nasıl süper kulnıcı olacağım.  böyle diyor zaten ben tek kulanıcım var tek şifre yazdım. Onu yazıyorum kabul etmiyor neler yaptığımı aşağıda anlatım lütfen yardımcı olurmsunuz.

su komutunda yetekilendirme hatası diyor
sudo komutunda ise
usage: sudo -h | -K | -k | -V
usage: sudo -v [-AknS] [-g group] [-h host] [-p prompt] [-u user]
usage: sudo -l [-AknS] [-g group] [-h host] [-p prompt] [-U user] [-u user] [command]
usage: sudo [-AbEHknPS] [-r role] [-t type] [-C num] [-g group] [-h host] [-p prompt] [-T timeout]
            [-u user] [VAR=value] [-i|-s] [<command>]
usage: sudo -e [-AknS] [-r role] [-t type] [-C num] [-g group] [-h host] [-p prompt] [-T timeout]
böyle diyor zaten ben tek kulanıcım var ve süper yada başka kulanıcı şifreis girmeidm yarımcı olursanız sevnirim.

gecegezen

Alıntı yapılan: Suloban08 - 21 Kasım 2018 - 17:05:16
merhaba yeni uygulma kurmak istediğimde  "LibreOffice Calc kurulurken bir hata oluştu. E: dpkg kesintiye uğradı, sorunu düzeltmek için elle 'dpkg --configure -a' komutunu çalıştırın" uçbrimden ele komutu çalşirmak istediğimde ise şöyele diyor
"$ dpkg --configure -a
dpkg: hata: bu işlem süper kullanıcı ayrıcalıklarına ihtiyaç duyar"
diyor nasıl süper kulnıcı olacağım.  böyle diyor zaten ben tek kulanıcım var tek şifre yazdım. Onu yazıyorum kabul etmiyor neler yaptığımı aşağıda anlatım lütfen yardımcı olurmsunuz.

su komutunda yetekilendirme hatası diyor
sudo komutunda ise
usage: sudo -h | -K | -k | -V
usage: sudo -v [-AknS] [-g group] [-h host] [-p prompt] [-u user]
usage: sudo -l [-AknS] [-g group] [-h host] [-p prompt] [-U user] [-u user] [command]
usage: sudo [-AbEHknPS] [-r role] [-t type] [-C num] [-g group] [-h host] [-p prompt] [-T timeout]
            [-u user] [VAR=value] [-i|-s] [<command>]
usage: sudo -e [-AknS] [-r role] [-t type] [-C num] [-g group] [-h host] [-p prompt] [-T timeout]
böyle diyor zaten ben tek kulanıcım var ve süper yada başka kulanıcı şifreis girmeidm yarımcı olursanız sevnirim.

su komutu varsayılan olarak kapalı gelir ubuntuda diye hatırlıyorum.sudo komutu ise sudo daha sonra komut şeklinde kullanılır. sizin durumunuzda.;
sudo dpkg --configure -a
Gireceğiniz sifre ise kullanıcı sifreniz
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw