[Çözüldü] Ekran Kartım Hakkında Bir Kaç Soru

Başlatan tek_boynuzlu_ayı, 25 Kasım 2018 - 18:21:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tek_boynuzlu_ayı

Herkese güzel bir gün dilerim

Nvidia GeForce GT 730 kullanıyorum

Ekran kartımla ilgili bir kaç sorun yaşıyorum bilgisayarım dual boot yanda w7 kurulu ona geçtiğimde ekran kartını görmüyor vga olarak algılıyor ve herhangi bir sürücü yükleyemiyorum linux a geçtiğimde ekran kartımı gördü ve yükledim ancak nvidia nın sitesinden driver arattığımda daha yüksek bir version çıkıyor kasayı açıp baktığımda ekran kartının fan ı dönüyor ve monitörüm ekran kartından bağlı ama bu konuda yeterli bir bilgim olmadığı için sorunun nerede olduğunu hala anlamış değilim ekran kartının çalışmasını takip edebileceğim bir program var mı varsa benimle paylaşabilir misiniz yanması düşündürüyor bir taraftan yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Uç Birimden aldığım bir kaç çıktı ve başka şeyler:

mendirec

tek_boynuzlu_ayı

Tabi buyur

(Ubuntu 18.04.1 dede aynı sonuçları aldım elimde ekran görüntüleri olması lazım istersen onlarıda atabilirim)

lsb_release -a

lspci -nnk | egrep "VGA|3D|Display" -A2

glxinfo | grep render

xrandr

dpkg -l | grep -E "nvidia|bumblebee|nvidia-prime|fglrx"

mendirec

Çıktıları ekran görüntüsü olarak değilde kod etiketi içerisinde verirsen daha iyi olur.
Kod etiketi: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14283.0

Kurulu paketleri bir kaldıralım.
sudo apt purge libnvidia* nvidia*

Sistemi yeniden başlat ve şu çıktıları tekrar geç lütfen.
lspci -nnk | egrep "VGA|3D|Display" -A2
glxinfo | grep render
dpkg -l | grep -E "nvidia|bumblebee|nvidia-prime|fglrx"
ubuntu-drivers list

tek_boynuzlu_ayı

10 ay kadar geç yazdığım için üzgünüm hazırlanmam gereken bir sınav vardı o yüzden bir süreliğine bilgisayar ile ilgili herhangi bir şey yapmadım bu arada sorunu buldum asus nvidia'ya windows'ta kendisi driver sağlıyormuş.Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim