Linux üzerinde ARM

Başlatan soldanatar, 23 Kasım 2018 - 22:58:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

soldanatar

Merhabalar. Bir proje üzerinde çalışıyorum ve stm kartını programlamam gerek windows üzerinde pek çok derleyici var ama linux üzerinde bu işi yapmayı istiyorum bu konu hakkında neler önerebilirsiniz. Saygılarımla.

Amenofis

İhtiyacın olan malzemeler;
Derleyici. arm-none-eabi-gcc ya da gcc-arm-none-eabi diye geçer.
Arm-gcc makefile. Bunun üzerinde küçük değişiklikler yaparak projene uygun hale getirebilirsin.
Bir kod editörü. Derlemeyi makefile ile yapacağımız için herhangi bir editör iş görür.
stlink uygulaması. Derlenmiş programı st-link programlayıcı ile çipe yazmak için bir uygulama.
stm32-flash. Bu uygulama çipe gömülü olan bootloader'ı kullanarak programı yazıyor. Elinde usb->uart dönüştürücü kablo varsa bunu kullanabilirsin.

mesute

Alıntı yapılan: soldanatar - 23 Kasım 2018 - 22:58:00
Merhabalar. Bir proje üzerinde çalışıyorum ve stm kartını programlamam gerek windows üzerinde pek çok derleyici var ama linux üzerinde bu işi yapmayı istiyorum bu konu hakkında neler önerebilirsiniz. Saygılarımla.
ST firmasının atollic isimli derleyicisi var. Keil yavaş yavaş bitecek. Atollic free ve Linux destekli Türkçe eğitim videosu da var https://m.youtube.com/watch?v=LlTKqG38pvY