Gönderen Konu: kablosuz ağ kuramıyorum  (Okunma sayısı 195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Merhaba. Lubuntu yu yeni kurdum. Hiç bilgin tok. Sadece çok hızlı. Kablosuz ağlar görünmüyor. Kablolu bağlantım yok. Adım adım  neler yapacağımı birisi anlatırsa minnettar olurum k

« Yanıtla #1 : »
adım adım anlatabilirmiyim bilmiyorum çünkü lubuntu hiç kulanmadım.uç birimi açıp. Şu sayfadaki komutları aktarırsanız sorunun ne olduğunu belki anlarız.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28764.msg345803#msg345803

« Yanıtla #2 : »
Olayı çözdüm. Hem de hiç bilmememe rağmen. Önce bir kablolu internet buldum. Bu işin olmazsa olmazı. Sonra ( lubuntu için konuşuyorum) muon paket yöneticisini açıyoruz. Sistem araçları-Muon paket yöneticisi. Burada ara yazan yere wireless kartımızın modelini yazıyoruz. Muhtemelen broadcom dur. Ara kısmına “broadcom” yazdıktan sonra çıkan her pakete tek tek tıklayıp alağıda kurulum yazan yere tıklıyoruz. Kurulu değil ve yanında yeşil renkte kur yazmalı. Ardından dosya menüsünden paketleri listeden indir yapın. Ardından değişiklikkeri uygula yapınız. Son olarak ne olur ne olmaz diyerek terminal ekranından sudo apt-get install yapın. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda nm tray programında debug information bölümünde wireless ağları göreceksiniz.

« Yanıtla #3 : »
geçmiş olsun ve bende anladığım kadarı ile neden böyle bir durumda kaldığınızı açıklayayım. Ubuntu ile varsayılan olarak sahipli (yada kapalı kodu) sürücüler içinde gelmez tam emin olmamakla birlikte yasal sorunlardan dolayı olduğunu düşünüyorum sizin kurduğunuz boardcom sürücüleride kapalı kaynaklı veya benzer durumda olan şeyler olmalı hiç boardcomlu bir bilgisayar kullanmadım.Siz yazılım merkezinden veya güncellestirme yöneticisinde bunları daha sonradan kurabilirsiniz en azından ubuntu ve ubunyu kökenli sistemlerde.
Bunu açıklamamın sebebi yeni kullanıcılar böyle durumlarda genelde ubuntu suçlarlar ama sorun yada çok hukik veya felsefi bir durum.