Tüm linuxlerdeki Touchpad problemi.

Başlatan orhan1, 18 Kasım 2018 - 12:12:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orhan1

herkese merhaba arkadaşlar. Asus Vivobook X541NA *dizüstü bilgisayarıma ilk başta ubuntu kurdum gayet sorunsuz çalışıyordu. sonra bazı programlar çakışmaya başlamaya başladı, bende silip tekrar kurdum ve bu problem patlak verdi. Antergos,  kali linux , elementary OS da bile aynı problem var. Windowsu sildim. Bilgisayar açılıyor. 30 saniye falan sonra touchpad çalışmıyor. bütün formlara baktım hepsini denedim hiçbir çözüm çalışmıyor.  sorunu çözmek için vizelere çalışamıyorum. lütfen yardım edin.
Gelişmelerim;
1- Synaptics de touchpad driverların hepsini kaldırıp sadece bir tanesini kurdum  touchpad 30 içinde dezaktif olması gerekiriken 3 dk sonra dezaktif oldu.
2- Arch Linux dağıtımı olan antergos Touchpadinde problem olmadı sadece ekranı uyku moduna alınca touchpad gitti.
3-  Sistem touchpadin çalışmadığını anlıyabiliyor Fn+F9 a basınca kapalı olarak gösteriyor, açık konumuna gelmiyor

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

orhan1

meda

BIOS varsayılan ayarlara çevirip gözlemleyin.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

orhan1

decent

Hangi Ubuntu sürümünü yükleyince sorun yaşıyorsun ?
Xubuntu 18.04 yükleyip sonucu görebilir miyiz ?

orhan1

Alıntı yapılan: decent - 18 Kasım 2018 - 19:47:54
Bütün Ubuntu dağıtımlarında sonuç aynı

decent

Alıntı yapılan: orhan1 - 18 Kasım 2018 - 20:49:40
Alıntı yapılan: decent - 18 Kasım 2018 - 19:47:54
Bütün Ubuntu dağıtımlarında sonuç aynı
İkinci bir sorum daha vardı :)

gecegezen

Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw