[Çözüldü] Ubuntu kilit ekranına gelmeden başa sarıyor

Başlatan Armando, 17 Kasım 2018 - 21:07:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Armando

Merhabalar ununtunun login screen temasını değiştirmeye çalıştım internetten bakıp. Ama yeniden başlattığımda tekrar açılmadı kilit ekranına gelmiyor bir türlü mouse gözüküyor gidiyor sürekli nasıl düzeltebilirim.

aderinkaya

[mention=642980]@Armando[/mention] https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu%27da_sistem_kurtarma bu makale işinize yarayabilir. Bu makalede ki root ekranından değiştirmeye çalıştığınız login ekranını tekrar default yaparakda düzeltebilirsiniz sanırım sorunu.

Empat

Merhaba.

Sorununuzu tam anlayamadım.

Sisteme giriş yapmaya çalıştığınızda giriş yapmadan tekrar sizi giriş ekranına geri mi atıyor? Eğer öyleyse çözümü basit.

Giriş ekranındayken CTRL+ALT+F1 aracılığıyla terminale ulaşın. Terminale kullanıcı adınızı ve parolanızı girip giriş yaptıktan sonra aşağıdaki komutu çalıştırın.

sudo rm -rf ~/.Xauthority

Ardından ALT+F7 tuş kombinasyonuyla giriş yöneticisine geri dönün ve giriş yapmayı deneyin. Sorununuzda bu çözüm çoğunlukla işe yarar.

Eğer sorununuz bu değilse, yardım edebilmemiz için lütfen daha detaylı anlatın.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Armando

dün gece uğraşırken sinirlenip format attım  :D

Empat

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen. "[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

elviskilli

Merhaba arkadaşlar ,  benim sorunum da buna benzer. O sebeple yeni bir konu açmaktansa buraya yazmayı uygun  gördüm. Sistemim 14.04 idi. Yakın zamanda önce 16.04 ' e yükselttim. Bir hafta sonrasında da 18.04 'e yükselttim. Ayrıca tüm güncellemeleri de yaptım. Ama her açılışta siyah bir ekranla karşılaşıyorum. Beklediğim halde hiçbir yazı bile çıkmıyor ve akabinde reset tuşuna basarak yeniden başlamasını sağlıyorum. İşte bu aşama çok ilginçtir , her ilk açılışta açılmayan pc , sonraki her reset de açılıyor. Bu konuda yardım eder misiniz?