Gönderen Konu: [Çözüldü] Ubuntu kilit ekranına gelmeden başa sarıyor  (Okunma sayısı 225 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar ununtunun login screen temasını değiştirmeye çalıştım internetten bakıp. Ama yeniden başlattığımda tekrar açılmadı kilit ekranına gelmiyor bir türlü mouse gözüküyor gidiyor sürekli nasıl düzeltebilirim.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2018 - 10:06:31 Gönderen: Armando »

« Yanıtla #1 : »
@Armando https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu%27da_sistem_kurtarma bu makale işinize yarayabilir. Bu makalede ki root ekranından değiştirmeye çalıştığınız login ekranını tekrar default yaparakda düzeltebilirsiniz sanırım sorunu.

« Yanıtla #2 : »
Merhaba.

Sorununuzu tam anlayamadım.

Sisteme giriş yapmaya çalıştığınızda giriş yapmadan tekrar sizi giriş ekranına geri mi atıyor? Eğer öyleyse çözümü basit.

Giriş ekranındayken CTRL+ALT+F1 aracılığıyla terminale ulaşın. Terminale kullanıcı adınızı ve parolanızı girip giriş yaptıktan sonra aşağıdaki komutu çalıştırın.

Kod: [Seç]
sudo rm -rf ~/.Xauthority

Ardından ALT+F7 tuş kombinasyonuyla giriş yöneticisine geri dönün ve giriş yapmayı deneyin. Sorununuzda bu çözüm çoğunlukla işe yarar.

Eğer sorununuz bu değilse, yardım edebilmemiz için lütfen daha detaylı anlatın.
Evrenin şimdiki halini geçmişin sonucu ve geleceğin nedeni olarak ele alabiliriz. Bir an için evrenin tüm güçlerinin ve bunu oluşturan tüm varlıkların konumlarını anlayabilen bir canlı olduğunu düşünürsek, ve bunun bu verileri inceleyebileceğini de düşünürsek, aynı anda evrendeki en büyük varlıklardan en küçük atomlara kadar her şeyi hesaba katarak bir hesap yaparsa, hiçbir şey belirsiz değildir ve gelecek de, aynı geçmiş gibi, onun gözlerinin önündedir.

« Yanıtla #3 : »
dün gece uğraşırken sinirlenip format attım  :D

« Yanıtla #4 : »
Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen. "[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Evrenin şimdiki halini geçmişin sonucu ve geleceğin nedeni olarak ele alabiliriz. Bir an için evrenin tüm güçlerinin ve bunu oluşturan tüm varlıkların konumlarını anlayabilen bir canlı olduğunu düşünürsek, ve bunun bu verileri inceleyebileceğini de düşünürsek, aynı anda evrendeki en büyük varlıklardan en küçük atomlara kadar her şeyi hesaba katarak bir hesap yaparsa, hiçbir şey belirsiz değildir ve gelecek de, aynı geçmiş gibi, onun gözlerinin önündedir.

« Yanıtla #5 : »
Merhaba arkadaşlar ,  benim sorunum da buna benzer. O sebeple yeni bir konu açmaktansa buraya yazmayı uygun  gördüm. Sistemim 14.04 idi. Yakın zamanda önce 16.04 ' e yükselttim. Bir hafta sonrasında da 18.04 'e yükselttim. Ayrıca tüm güncellemeleri de yaptım. Ama her açılışta siyah bir ekranla karşılaşıyorum. Beklediğim halde hiçbir yazı bile çıkmıyor ve akabinde reset tuşuna basarak yeniden başlamasını sağlıyorum. İşte bu aşama çok ilginçtir , her ilk açılışta açılmayan pc , sonraki her reset de açılıyor. Bu konuda yardım eder misiniz?