Gönderen Konu: [Çözüldü] Ubuntu için adobe acrobat reader benzeri program  (Okunma sayısı 238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Acrobat reader ile belgereri e-imza ile imzalama işlemi yapıyorum ubuntu için bu tarz bir program varmıdır acaba
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2018 - 10:07:32 Gönderen: Armando »

« Yanıtla #2 : »
Görmüyor sanırım e-imza ile ilgili bir bölüm göremedim. Yinede sağolun
benim istediğim e imza usb yi takınca acrobatta pdf ye imzayı bırakabiliyordum o tarz * bir şey. acrobatın linux sürümünü de bulamadım
wine ile yüklemem mümkünmüdür acaba

« Yanıtla #3 : »
Kamuda çalışıyorsanız ve tubitak ile ilgili ise bu e-imza direk pardusu iletişim kısmından arayabilirsiniz, ya da pardus forumda sorarsanız belki daha iyi yardımcı olabilirler.

« Yanıtla #4 : »
LibreOffice => Dosya menüsü => Dijital imzalar => Mevcut PDF dosyasını imzala => Mevcut PDF dosyasını seçin ve açın => Belgeyi İmzala seçeneğini kullanmayı deneyebilirsiniz.

« Yanıtla #5 : »
Kamuda çalışıyorsanız ve tubitak ile ilgili ise bu e-imza direk pardusu iletişim kısmından arayabilirsiniz, ya da pardus forumda sorarsanız belki daha iyi yardımcı olabilirler.

Ubuntu kullanıyorum ve sigortacıyım her ay e imza ile mutabakat mektubunu imzalayıp bölgeye göndermem gerekiyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Kasım 2018 - 19:20:21
LibreOffice => Dosya menüsü => Dijital imzalar => Mevcut PDF dosyasını imzala => Mevcut PDF dosyasını seçin ve açın => Belgeyi İmzala seçeneğini kullanmayı deneyebilirsiniz.

open office kurulu bilgisayarımda ama ondada pdfyi seçince saçmalıyor biraz. değişik değişik harfler kodlar
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2018 - 19:20:21 Gönderen: Armando »

« Yanıtla #7 : »
Adobe Reader yüklemeyi denediniz mi ?
https://linuxconfig.org/how-to-install-adobe-acrobat-reader-on-ubuntu-18-04-bionic-beaver-linux
evet kurdum ama dijital imzayı bulamadım sanırım libreoffice'i kuracağım