Gönderen Konu: Sistemi Geri Döndürme  (Okunma sayısı 130 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
İyi günler arkadaşlar ben bugun ubuntuyu bilgisayarıma yükledim fakat yanlışlıkla D sürücümün üzerine kurdum ve şuan bu sürücüye ulaşamıyorum(windows kullanırken) ve bu sürücüde bir çok dosyam vardı. Benim merak ettiğim konu eğer imkanı varsa bu diski geri döndürme yolu varmıdır? Eğer yok ise bu sürücüyü windows için tekrar kullanılabilir hale nasıl getirebilirim(sonuç linux'u silmek bile olsa problem değil)? Kusura bakmayın bulamadım sorumun cevabını veren bir konu teşekkürler.

« Yanıtla #1 : »
Linux kurulu bir bölümü öyle pat diye silmek doğru bir işlem değildir. Önce GRUB önyükleyicisini kaldırıp Windows'unkini kurmak gerek. Ardından Windows üzerinden Disk Management yardımıyla o bölümü formatlamak. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Kasım 2018 - 11:52:25
Bu arada, eğer D bölümünün tamamına kurmuşsanız oradakı tüm dosyalar silinmiştir. Bu bölüme Windows üzerinden ulaşamazsınız. Sadece Disk Management'ten üzerinde işlem yapabilirsiniz. Eğer silinmiş dosyaları geri dpndürmek istiyorsanız Recovery programıyla bunu yapabilirsiniz
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2018 - 11:52:25 Gönderen: ethernity »