Sistemi Geri Döndürme

Başlatan scise, 15 Kasım 2018 - 06:06:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

scise

İyi günler arkadaşlar ben bugun ubuntuyu bilgisayarıma yükledim fakat yanlışlıkla D sürücümün üzerine kurdum ve şuan bu sürücüye ulaşamıyorum(windows kullanırken) ve bu sürücüde bir çok dosyam vardı. Benim merak ettiğim konu eğer imkanı varsa bu diski geri döndürme yolu varmıdır? Eğer yok ise bu sürücüyü windows için tekrar kullanılabilir hale nasıl getirebilirim(sonuç linux'u silmek bile olsa problem değil)? Kusura bakmayın bulamadım sorumun cevabını veren bir konu teşekkürler.

ethernity

Linux kurulu bir bölümü öyle pat diye silmek doğru bir işlem değildir. Önce GRUB önyükleyicisini kaldırıp Windows'unkini kurmak gerek. Ardından Windows üzerinden Disk Management yardımıyla o bölümü formatlamak. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Kasım 2018 - 11:52:25

Bu arada, eğer D bölümünün tamamına kurmuşsanız oradakı tüm dosyalar silinmiştir. Bu bölüme Windows üzerinden ulaşamazsınız. Sadece Disk Management'ten üzerinde işlem yapabilirsiniz. Eğer silinmiş dosyaları geri dpndürmek istiyorsanız Recovery programıyla bunu yapabilirsiniz