Gönderen Konu: KDE Holidays Hataları  (Okunma sayısı 480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Kde Holidays özelliğini aktif ettiğimde resmi günlerde bir sıkıntı yok ama dini gün ve bayramların uyuşmadığını gördüm. İlk aklıma  sorunun yazılımsal olacağıydı ama sonradan farkettiğmde olayın Hicri takvimin ülkelere göre farklılıklardan kaynaklandığıydı ve dini günler Suudi Arabistan gibi devletlerin kullandığı hicri takvimine göreydi.Hata burdan kaynaklanıyordu.Bunu Diyanetin hazırladığı Hicri takvime göre kolaycacık değiştirebilir miyiz? Bu olaya bir el atarsanız çok sevinirim? :)
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2018 - 21:51:11 Gönderen: Nabi »
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
 -Necip Fazıl Kısakürek

« Yanıtla #1 : »
Kde de Holidays sorununu düzeltebilecek bir baba yiğit yok mu :)
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
 -Necip Fazıl Kısakürek

« Yanıtla #2 : »
@Nabi,

"KDE Holidays" dediğiniz Plasma ile öntanımlı gelen takvimde tatil günlerini seçtiğinizde size gösterilen tatiller mi yoksa ayrı bir uygulama (widget) kurdunuz da onun gösterdiği tatiller mi?

https://cgit.kde.org/kholidays.git/tree/holidays/plan2/holiday_tr_tr

Buradaki dinî bayramlar Hicrî takvim günleriyle belirtilmiş. Bayramları buna[1] göre bayram günlerini Gregoryen takvim günleri ifade etmek mümkün.

[1] https://cgit.kde.org/kholidays.git/tree/DESIGN

« Yanıtla #3 : »
Alıntı
KDE Holidays" dediğiniz Plasma ile öntanımlı gelen takvimde tatil günlerini seçtiğinizde size gösterilen tatiller mi yoksa ayrı bir uygulama (widget) kurdunuz da onun gösterdiği tatiller mi?
Ön tanımlı gelen takvimde sorun hocam. Diğerlerinide denedim aynısı.

Alıntı
Buradaki dinî bayramlar Hicrî takvim günleriyle belirtilmiş.
Hicri takvimi en son 2017 de girilmiş hata ordan kaynaklanıyor olabilir.. Kendim şahsen bilgisyarımda güncellemeye çalışayayım. Olumlu veya olumsuz geri dönüş yaparım inşaallah
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Malesef yapamadım:'( :'(
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2018 - 20:36:45 Gönderen: Nabi »
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
 -Necip Fazıl Kısakürek